دوشنبه 20 مرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608508
  • 21 بهمن 1398
  • 16:28
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
شش هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل شبکه بزرگراهی استان نیاز است

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان:

شش هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل شبکه بزرگراهی استان نیاز است

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: کرمان به‌عنوان پهناورترین استان کشور 1800 کیلومتر شبکه بزرگراهی دارد و برای تکمیل این شبکه در استان به اعتبار شش هزار میلیارد تومان و تأمین منابع دیگر نیاز است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی حاجی‌زاده افزود: امسال بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار به اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمان ابلاغ شده و تا امروز ۱۶۰ میلیارد تخصیص یافته که در این زمینه رشد خوبی نسبت به سال ۹۷ داشتیم و امیدواریم این اعتبارات در سطح استانی و ملی افزایش یابد.

وی بیان کرد: تاکنون 3500 کیلومتر راه روستایی آسفالته در استان احداث شده که ۸۵ درصد روستای با جمعیت بیش از ۲۰ خانوار را پوشش می‌دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: استان کرمان با ۱۱ درصد مساحت کشور سطح وسیعی از عرصۀ دولتی را در حوزۀ املاک و زمین در اختیار دارد و بالغ بر۴۷۰ هزار کیلومترمربع برابر با ۲۰ درصد خاک کشور را به‌عنوان متولی باید حفاظت کند.

حاجی‌زاده یادآور شد: استان کرمان طی این سال‌ها بالغ بر ۳۰۰ مورد برخورد قضایی و پرونده با متصرفان املاک و زمین داشته و ۲۴۰ هکتار از اراضی به سیستم دولت و وزارت راه و شهرسازی برگشته است.

وی بیان کرد: سه هزار واحد مسکن مهر در استان در دست اقدام است و در حوزۀ بازآفرینی نیاز به اقدامات مؤثری وجود دارد و تأکید بر استفاده از اعتبارات و تسهیلات بانکی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: قرارداد ۳۳ هزار واحد مسکن مهر از ابتدا در استان کرمان منعقد و ۲۷ هزار واحد تکمیل و تحویل مردم شد و حدود دو هزار واحد باقی مانده که با همکاری دست‌اندرکاران تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند و مابقی پرونده‌ها مشکل دارند.

همچنین در این جلسه، سید مصطفی آیت‌اللهی‌موسوی، معاون امور عمرانی استاندار کرمان، ضمن تقدیر از خدمات محمدمهدی بلوردی، مدیرکل سابق، برای علی حاجی‌زاده مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان کرمان آرزوی توفیق کرد.

0