چهارشنبه 20 فروردین 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608715
  • 26 اسفند 1398
  • 18:51
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان به 97 نفر رسید

هشدار گسترش اپیدمی کرونا در استان

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان به 97 نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با اضافه شدن 13 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته در استان کرمان، آمار مبتلایان به کوید 19 در استان به 97 نفر رسید.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مهدی شفیعی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ نمونه از کل بیمارستان‌های زیرمجموعه‌ی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان به آزمایشگاه مرجع تشخیصی کرونا در کرمان ارسال شد که از این تعداد، ۱۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شد.
وی با بیان اینکه  از ۱۳ مورد جدید شناسایی‌شده، هشت مرد و پنج زن هستند، گفت: با توجه به اینکه از کل نمونه‌های ارسالی طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸ درصد مثبت بوده است روند موارد مثبت نسبت به کل نمونه‌های گرفته‌شده در استان در حال افزایش است و این موضوع نگرانی ما را تشدید می‌کند.
مدیر گروه بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به فراگیر شدن اپیدمی کرونا در استان تأکید کرد: این هشدار جدی را می‌دهیم که اگر مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نشود، این اپیدمی به‌صورت انفجاری در استان کرمان افزایش پیدا خواهد کرد.
شفیعی خاطرنشان کرد: از ۱۳ مورد ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱ مورد مربوط به حوزه‌ی دانشگاه علوم پزشکی کرمان هستند که از این تعداد یک مورد مربوط به شهرستان ارزوئیه، یک مورد مربوط به شهرستان زرند و بقیه‌ی موارد مربوط به شهرستان کرمان بوده و سه مورد از آنها مربوط به پرسنل درمانی بوده است.
وی افزود: دو مورد از مبتلایان قطعی به کوید 19 طی 24 ساعت گذشته مربوط به حوزه‌ی دانشگاه علوم پزشکی بم هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه متوسط سنی مبتلایان به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، بالای ۶۰ سال است، افزود: بحث کهولت سن به عنوان عامل خطرساز در مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان مطرح است.
شفیعی بیان کرد: از روز گذشته تاکنون ۷۶ بیمار با علایم حاد تنفسی به بیمارستان‌های استان مراجعه کرده و بستری شده‌اند که از بین این تعداد، در ۶۷ مورد احتمال ابتلا به کرونا زیاد است.

۳۶ بهبودیافته از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان کرمان 
مدیر گروه بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ نفر از بیماران کووید ۱۹ با حال عمومی مساعد از بیمارستان‌های استان مرخص شده‌اند که با احتساب این تعداد، از ابتدای شیوع این ویروس در استان کرمان تاکنون ۳۶ مورد بهبودیافته داشته‌ایم.
شفیعی افزود: خوشبختانه از روز گذشته تاکنون مورد فوتی جدیدی نداشته‌ایم.
وی بیان کرد: از ابتدای اپیدمی کرونا تا روز گذشته حدود شش نفر در نقاهتگاه‌های کرمان پذیرش شده‌اند که سه نفر از آنها مرخص شده‌اند و از بین ۱۲ مورد ترخیصی طی ۲۴ ساعت گذشته نیز احتمالاً پنج نفر از آنها به نقاهتگاه منتقل خواهند شد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان یادآور شد: تاکنون هفت نفر از پرسنل درمانی بیمارستان‌های استان به بیماری کوید ۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، دو نفر بستری و مابقی در منزل ایزوله هستند؛ خوشبختانه از بین پرسنل مبتلاشده بیمار بدحال نداریم.
شفیعی بیان کرد: به دلیل آنکه بیمارستان افضلی‌پور به‌عنوان بیمارستان مرجع درمان بیماران کوید 19 در کرمان معرفی شده، بخش‌هایی از این بیمارستان که معادل آنها در بیمارستان‌های دیگر شهر کرمان وجود دارد، تعطیل شده و این بیمارستان صرفاً آماده‌ی پذیرش بیماران کوید 19 است؛ اما بخش نوزادان و زنان و زایمان بیمارستان افضلی‌پور همچنان فعال است.

0