شنبه 17 خرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608968
  • 24 اردیبهشت 1399
  • 17:36
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
شمار مبتلایان کرونا در استان به 1053 نفر رسید

59 فوتی و 426 بهبودیافته از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون؛

شمار مبتلایان کرونا در استان به 1053 نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در 24 ساعت گذشته با انجام آزمایش بر ۲۳۳ نمونه،۱۴ بیمار جدید در استان شناسایی شدند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مهدی شفیعی در نشست خبری چهارشنبه بیست و چهارم اردیبهشت با بیان اینکه این ۱۴ نفر شامل چهار مورد بیمار بستری، چهار مورد بیمار سرپایی و شش مورد اطرافیان بیماران است که در جریان غربال‌گری که انجام می‌شود، شناسایی شده‌اند، افزود: پنج نفر از بیماران جدید زن و ۹ نفر آن‌ها مرد هستند؛ ۹ نفر از مبتلایان جدید از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمان، سه نفر از حوزه‌ی دانشگاه علوم ‌پزشکی بم، یک نفر از حوزه‌ی دانشگاه علوم ‌پزشکی جیرفت و دیگری از حوزه‌ی دانشکده‌ی علوم ‌پزشکی سیرجان است.

وی بیان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گزارشی مبنی بر فوت به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در استان کرمان نداشتیم و مجموع جان‌باختگان همان ۵۹ نفر است.

مدیرگروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمان افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته پنج بیمار مبتلا به کرونا با حال عمومی خوب از مراکز درمانی استان مرخص شده‌اند و به این ترتیب شمار بهبودیافتگان بیماری کووید19 در استان از ابتدا تاکنون به ۴۲۶ نفر رسیده که شاخص خوبی به حساب می‌آید و نشان می‌دهد اکثر بیماران ما با حال عمومی خوب مرخص می‌شوند و امیدواریم بتوانیم این شاخص را حفظ کنیم.

شفیعی خاطرنشان کرد: انجام آزمایش پادتن در خون افراد بیشتر کاربرد رصد وضعیت بیماری در سطح جامعه را دارد و دانشگاه‌های علوم پزشکی براساس آنها برنامه‌های خود را در راستای خدمات تنظیم می‌کنند و کاربرد درمانی ندارد.

وی افزود: ما اکنون گروه‌های خاصی را هدف قرار داده و از آنها این آزمایش می‌گیریم که تاکنون در چند مرحله در استان انجام شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: در اوایل اپیدمی، آزمایش کرونا تنها از بیماران بستری‌شده در بیمارستان انجام می‌شد اما اکنون این آزمایش از افرادی که کوچک‌ترین علایم را دارند و افراد در ارتباط با بیمار نیز گرفته می‌شود که بیشتر موارد مبتلایان به کرونا طی چند روز اخیر در استان مربوط به موارد سرپایی بوده‌ است.

شفیعی بیان کرد: لزوم رعایت فاصله‌ی اجتماعی و مراقبت‌های فردی همچنان جدی است و اصرار ما بر آن است که مردم در خانه بمانند اما اگر این امکان برایشان وجود ندارد، حداقل افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و پرخطر به هیچ عنوان از منزل خارج نشوند.

وی یادآور شد: ستاد ملی مقابله با کرونا مناطق مختلف کشور را به‌صورت هفتگی براساس سه رنگ سفید، زرد و قرمز تقسیم‌بندی می‌کند و این تقسیم‌بندی بیشتر برای بازگشایی و فعالیت اصناف است.

 

0