دوشنبه 16 تیر 1399
  • اقتصاد
  • شماره خبر: 9609091
  • 2 تیر 1399
  • 18:49
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
شناسایی انبار احتکار لاستیک خودروهای سبک و نهادهای دام و طیور در استان

معاون بازرسی سازمان صمت استان کرمان خبر داد:

شناسایی انبار احتکار لاستیک خودروهای سبک و نهادهای دام و طیور در استان

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: شرکت تعاونی عرضه‌ی نهادهای دام و طیور (مرغداری) به جرم احتکار و عرضه‌ی خارج از شبکه، شناسایی و به اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان معرفی شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدرضا ابوالقاسمی افزود: در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی طی بازرسی‌های به‌ عمل آمده و همچنین در پی رسیدگی به گزارش‌های واصله‌ی مردمی با سامانه‌ی ۱۲۴ این سازمان، یک شرکت تعاونی توزیع نهادهای دامی در یکی از شهرستان‌های استان که از طریق احتکار و عرضه‌ی خارج از شبکه، ۲۶ هزار و ۵۵۰ کیلوگرم ذرت و ۱۶۰ تن ذرت و کنجاله سویا به ارزش ریالی بیش از چهار میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال، شناسایی و جهت صدور حکم به اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان معرفی شد.

وی با اشاره به تخلف سه واحد صنفی نمایندگی فروش لاستیک سبک و سنگین در شهرستان رفسنجان افزود: بازرسان این سازمان در بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان رفسنجان موفق شدند سه نمایندگی توزیع لاستیک سبک و سنگین را که اقدام به عرضه‌ی خارج از شبکه و گران‌فروشی انواع لاستیک کرده بودند، شناسایی کنند.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان کرمان ادامه داد: ارزش ریالی تخلف یکی از این واحدهای صنفی به مبلغ ۵۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، واحد دیگر ۷۴ میلیون تومان و ارزش ریالی تخلف سومین واحد ۱۰ میلیون تومان بوده است.

ابوالقاسمی بیان کرد: در بازرسی از انبار نمایندگی توزیع لاستیک خودروهای سبک در کرمان، احتکار، محرز و پرونده‌ی تخلف این انبار به مبلغ ۷۱ میلیون و ۷۵۵ هزار تومان جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی یادآور شد: انتظار داریم مردم در خریدهای خود دقت کرده و در صورت مشاهده‌ی هرگونه تخلف اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، احتکار و عرضه‌ی خارج از شبکه مراتب را سریعاً با شماره تلفن ۱۲۴ اعلام کنند.

 

78.1259