سه شنبه 22 آبان 1397
نسخه آزمایشی
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 960125
  • 10 فروردین 1396
  • 00:11
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
شهرداری کرمان کارنامه‌ی درخشانی در حوزه‌های مختلف داشته است

معاون اداری و مالی شهردار کرمان:

شهرداری کرمان کارنامه‌ی درخشانی در حوزه‌های مختلف داشته است

 

با توجه به رکودی که در سال 95 بر اقتصاد کشور و به‌ویژه شهرداری‌ها حاکم بود و با عنایت به کاهش ساخت‌و‌سازها و به‌ تبع آن کاهش درآمدهای شهرداری از محل صدور پروانه‌ی ساختمان و تفکیک، شهرداری کرمان به سمت درآمدهای جدید رفت و در این زمینه با راه‌اندازی کارگروه‌های درآمدی، تلاش کرد تا مشکلات بودجه‌ای شهرداری کرمان مرتفع شود و این روند تا جایی پیش‌رفت که شاهد افزایش تحقق 200 میلیارد تومانی بودجه‌ی سال 95 نسبت به سال قبل از آن بودیم.
در این زمینه با سیدعلی موسوی معاون اداری و مالی شهرداری کرمان به گفت‌وگو نشستیم.

معاون اداری و مالی شهردار کرمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار کرمان‌شهر گفت: بودجه‌ی شهرداری کرمان در سال 96، 650 میلیارد تومان مصوب شد.
سیدعلی موسوی با اشاره به آخرین نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در سال 95 که به بررسی بودجه‌ی شهرداری کرمان پرداخته شد، گفت: در این نشست با افزایش حدود 10 درصدی بودجه‌ی شهرداری کرمان نسبت به امسال موافقت و بودجه‌ی شهرداری 650 میلیارد تومان مصوب شد.
وی از افزایش 200 میلیارد تومانی تحقق بودجه‌ی سال 95 شهرداری کرمان نسبت به سال قبل اشاره کرد و گفت: مردم وقتی مشاهده کردند شهرداری کرمان با تمام توان پروژه‌های مختلفی را در شهر کرمان اجرا می‌کند، احساس مسئولیت و در پرداخت عوارض شهرداری مشارکت کردند.
موسوی افزود: البته انتظار این است که همکاری و مشارکت مردم بیش‌از‌پیش افزایش پیدا کند.
معاون اداری و مالی شهردار کرمان با بیان این‌که شهرداری کرمان در سال 95، کارنامه‌ی درخشانی در حوزه‌های مختلف، مالی، اداری، عمرانی و شهرسازی داشته است، گفت: با توجه به رکود اقتصادی و به‌ویژه رکودی که در حوزه‌ی ساخت‌و‌ساز ایجاد شد، سال 95 برای شهرداری کرمان، سال عبور از بحران‌ها بود.
موسوی افزود: شهرداری کرمان در سال 95 توانست با سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی و با برنامه‌ریزی جامع و مدون، موفقیت‌های قابل توجهی در زمینه‌ی اقتصادی به‌دست آورد.
وی ادامه داد: در شرایط بسیار بحرانیِ سال 95، توانستیم با مدیریت مهندس بابایی شهردار محترم و همکاری تمام معاونت‌های شهرداری، منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه‌ها و پرداخت حقوق و دست‌مزد تمام نیروهای رسمی و شرکتی را تأمین کنیم که این اقدام در تاریخ شهرداری بی‌سابقه بوده است.
معاون اداری و مالی شهردار کرمان هم‌چنین از پرداخت بخش زیادی از مطالبات پیمان‌کاران شهرداری خبر داد و گفت: خوش‌بختانه توانستیم بخش زیادی از مطالبات پیمان‌کاران که مربوط به سال‌های گذشته بود را نیز پرداخت کنیم.
موسوی افزود: در حوزه‌ی نیروی انسانی هم تمام نیروهای 89 روزه که بیش از 15 سال در شهرداری کار می‌کردند و احساس امنیت شغلی نداشتند، با تبدیل وضعیت، تبدیل به نیروی پیمانی شدند.
وی ادامه داد: هم‌چنین 60 نفر از نیروهایی که در آزمون استخدامی شرکت کرده بودند، آموزش‌های لازم در بخش آتش‌نشانی را فرا گرفته‌اند و از ابتدای سال 96 در ایستگاه‌های آتش‌نشانی مشغول به‌کار می‌شوند.
موسوی بیان کرد: جذب این تعداد نیروی جوان، آموزش‌دیده و متخصص، موجب افزایش امنیت مردم در حوادث می‌شود.
معاون اداری و مالی شهردار کرمان با بیان این‌که تعداد قابل توجهی از نیروهایی که بیش از 30 سال در شهرداری خدمت کرده بودند، بازنشسته شدند، گفت: به‌دلیل این‌که شهرداری کرمان در سال‌های گذشته توان پرداخت سنوات این افراد را نداشت، برخی از این تعداد بیش از 37 سال مشغول به کار بودند که با تأمین مالی و پرداخت چند میلیارد تومان بابت سنوات، این افراد بازنشسته شدند.
موسوی افزود: هم‌چنین شهرداری توانست با تشکیل کارگروه‌های مالی و برگزاری جلسات متعدد و برنامه‌ریزی دقیق، مشکلاتی که در شش‌ماهه‌ی اول سال در زمینه‌ی بودجه به‌وجود آمده بود را با ارایه‌ی راه‌کارهای جدید و نوین، برطرف کند.
وی از به‌کارگیری بخش خصوصی برای وصول مطالبات، به‌عنوان یکی دیگر از اقدامات شهرداری یاد کرد و گفت: با قراردادی که با بخش خصوصی منعقد شد، بخش زیادی از مطالبات معوق شهرداری وصول شد.
معاون اداری و مالی شهردار کرمان افزود: هم‌چنین با همکاری مدیرکل ثبت اسناد و املاک، تعدادی از نیروهای شهرداری در این اداره‌کل مستقر شدند و با صدور اجراییه، بخش زیادی از مطالبات مربوط به کمیسیون ماده 77 وصول شد.
موسوی درباره‌ی در نظر گرفتن تشویق‌هایی برای شهروندان خوش‌حساب در طول سال به جای تخفیف‌های سه‌ماه پایانی سال نیز گفت: در این‌باره مقرر شد وضعیت شهرداری‌هایی که از این شیوه استفاده کرده‌اند، مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت موفقیت آن‌ها، این موضوع در سال آینده به شورای اسلامی شهر پیشنهاد شود.
معاون اداری و مالی شهردار کرمان هم‌چنین ضمن تبریک سال جدید، بر پرداخت عوارض خودرو توسط شهروندان کرمانی در شهر کرمان تأکید کرد و گفت: با توجه به این‌که در سراسر کشور با هماهنگی راهنمایی و رانندگی، صاحبان خودروهایی که عوارض پرداخت نکرده‌اند، پس از ورود به هر شهر موظف به پرداخت عوارض خودرو می‌شوند، از هم‌شهریان استدعا دارم پیش از سفر عوارض خودروی خود را با مراجعه به دایره‌ی درامد شهرداری، در شهر کرمان بپردازند.
موسوی هم‌چنین برهمکاری و مشارکت مردم در پرداخت عوارض شهرداری تأکید کرد و گفت: در سال 96 برای اجرای هرچه سریع‌تر پروژه‌های عمرانی، می‌طلبد مردم به‌موقع و همان ابتدای سال، عوارض خودرو، خدمات شهری و نوسازی خود را چرداخت کنند تا با تأمین منابع، پروژه‌ها سرعت بیش‌تری بگیرند.
معاون اداری مالی شهردار کرمان در پایان از استاندار کرمان، دستگاه قضایی، مدیران دستگاه‌های اجرایی و تمام مردم که با شهرداری همکاری کردند تشکر کرد و گفت: همکاری مدیران استان و مردم با شهرداری، عامل بزرگی در موفقیت‌های شهرداری بود.

0