جمعه 29 شهریور 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607790
  • 8 خرداد 1398
  • 13:36
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
شهروندان نکات ایمنی مربوط به کولرهای آبی را رعایت کنند

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان:

شهروندان نکات ایمنی مربوط به کولرهای آبی را رعایت کنند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، لازم است شهروندان برای حفظ جان و سلامتی خود، نکات ایمنی مربوط به کولرهای آبی را بدانند و رعایت کنند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی عسکری گفت: شاید راه‌اندازی کولرها کار ساده‌ای به نظر برسد، اما در واقع با جان افراد در ارتباط است. 

وی به شهروندان توصیه کرد: کولر باید توسط سرویس‌کار مجاز نصب و راه‌اندازی شود و لازم است در ابتدا دفترچه راهنمای کولر مطالعه شود.

عسکری بیان کرد: با توجه به این مساله که هرساله تعداد زیادی از هم‌وطنان به علت رعایت نکردن اصول ایمنی برق در کولرهای آبی دچار برق‌گرفتگی و حادثه می‌شوند و در بسیاری از موارد دیده شده که افراد به علت بی‌تجربگی قطع کردن برق را فراموش می‌کنند و متاسفانه دچار برق گرفتگی می‌شوند، لازم است هنگام سرویس، کولر حتماً خاموش و شهروندان توجه داشته باشند.

وی افزود: قطع بودن کلید کولر به هیچ عنوان دلیل بر برق‌دار نبودن سیستم‌های کولر نیست و در صورت امکان حتماً برق ساختمان قطع شود.  

عسکری  گفت: باید مسیر انشعاب جریان برق و سیم‌کشی کولر کنترل تا از سلامت و صحت آن اطمینان حاصل شود و در مواقع ترک منزل در مدت‌زمان طولانی و مسافرت حتماً جریان برق و آب کولر قطع شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تأکید کرد: نصب فیوز مناسب در کولرها نیز ضروری است و شهروندان باید توجه داشته باشند که ریختن آب با شیلنگ بر روی پوشال‌ها می‌تواند خطرآفرین باشد؛ ضمن این‌که لازم است در نصب  کولرها دقت شود تا خطر سقوط نداشته باشد و جهت جلوگیری از آتش‌سوزی، کولرها در مکان‌های امن و با فاصله از دودکش‌ها نصب شوند. 

عسکری در پایان از شهروندان خواست: همواره به خاطر داشته باشند که عظیم‌ترین و خطرناک‌ترین حوادث در دل کوچکترین بی‌احتیاطی‌ها نهفته است.

0