یک شنبه 11 خرداد 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9608359
  • 24 دی 1398
  • 16:40
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
شورای شهر نه تصمیم‌گیرنده بود و نه طرف مشورت

رییس شورای شهر کرمان درخصوص حادثۀ روز تشییع بیان کرد:

شورای شهر نه تصمیم‌گیرنده بود و نه طرف مشورت

رییس شورای شهر کرمان گفت: شهرداری و شورای شهر جز اقداماتی ازجمله تبلیغات محیطی، نظافت شهر و تدارک پارکینگ هیچ وظیفه و نقش دیگری نداشتند و قصوری هم نکرده‌اند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمد فرشاد شامگاه دوشنبه در نشست عمومی شورای شهر کرمان با اشاره به گزارش عالم‌زاده، شهردار کرمان درخصوص اقدامات انجام‌شده توسط شهرداری در جریان برگزاری مراسم تشییع سردار سلیمانی، گفت: شورا و شهرداری جز گزارشی که شهردار محترم ارائه داد، وظیفۀ دیگری نداشتند؛ ستاد برگزاری مراسم، مسیر را مشخص کرد و تقسیم کار بین همۀ دستگاه‌ها را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه همۀ کمیته‌ها و دست‌اندرکاران مراسم زحمت زیادی کشیدند، افزود: اما آن اتفاق ناگوار رخ داد که شاید قابل پیش‌بینی هم نبود. پیش‌بینی نمی‌شد تا این حد جمعیت در مراسم حضور یابد. جمعیتی که آمارهای مختلفی از آن اعلام شده، برخی می‌گویند یک و نیم میلیون، برخی می‌گویند دو و حتی سه میلیون نفر شرکت داشته‌اند؛ آن هم در شهری که حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

رییس شورای شهر کرمان ادامه داد: مطمئناً هیچ‌کس نمی‌خواهد به یک انسان آسیب بزند؛ گاهی برخی قضاوت‌هایی می‌کنند و مواردی مطرح می‌شود، اما بد نیست با این دید به قضیه نگاه شود که همه می‌خواستند مراسم به بهترین نحو برگزار شود.

فرشاد ادامه داد: شهرداری و شورای شهر هم جز اقداماتی از جمله تبلیغات محیطی، نظافت شهر و تدارک پارکینگ هیچ وظیفه و نقش دیگری نداشتند و قصوری هم نکرده‌اند. البته این بدین معنا نیست که دیگران قصور کرده‌اند.

وی تصریح کرد: شورای شهر اصلاً نه تصمیم‌گیرنده بود و نه حتی طرف مشورت.

رییس شورای شهر کرمان ضمن تسلیت جان‌باختن هم‌وطنان در حادثه‌ای که در مراسم تشییع در کرمان رخ داد، به نام‌گذاری معابری در شهر کرمان به نام سپهبد شهید سلیمانی و سردار شهید پورجعفری و ابومهدی المهندس اشاره کرد.

فرشاد افزود: افرادی که در مراسم تشییع جان باختند، در حقیقت شهید هستند چراکه خالصانه و داوطلبانه برای تشییع سرباز وطن و کسی که برای این ملت و برای اسلام جان خود را در طبق اخلاص گذاشته بود، آمده بودند و باید با بنیاد شهید در این‌باره هماهنگ کنیم و کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی در شورای شهر مسیر مناسبی را برای نام‌گذاری به‌نام جان‌باختگان حادثۀ تشییع (شهدای وداع) بررسی و مصوب کنند.

فهیمه رضاقلی

0