جمعه 22 فروردین 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608353
  • 24 دی 1398
  • 16:25
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
صلاحیت ۴۷ درصد از داوطلبان نمایندگی مجلس در کرمان تأیید شد

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان:

صلاحیت ۴۷ درصد از داوطلبان نمایندگی مجلس در کرمان تأیید شد

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان کرمان گفت: از مجموع ۳۶۲ داوطلب ثبت‌نامی برای یازدهمین دورۀ انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمان، ۴۷ درصد تأیید صلاحیت شدند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رضا رضایی افزود: طبق مواد ۲۸ ، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات و با استفاده از اطلاعات موجود قبلی و استعلام از مراجع چهارگانه، صلاحیت ۴۷ درصد داوطلبان انتخابات مجلس از دوم دی‌ماه به مدت ۲۰ روز در دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان کرمان و هیئت مرکزی بررسی شد.
وی بیان کرد: ۶۳ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان کرمان انصراف دادند و ۳۶ نفر نیز توسط هیئت اجرایی رد صلاحیت شدند.
رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان با بیان اینکه اسامی داوطلبان تأیید صلاحیت‌شدۀ مجلس به فرمانداری‌های حوزه‌های اصلی انتخابیۀ استان کرمان اعلام شده، یادآور شد: فرمانداران حوزه‌های اصلی انتخابیه باید ۲۲ دی‌ماه نتیجۀ بررسی دفتر نظارت (تأیید یا رد صلاحیت) را به‌صورت مکتوب به داوطلبان اعلام کنند.
رضایی ادامه داد: داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها احراز یا تأیید نشده، از ۲۲ تا ۲۶ دی‌ماه به مدت پنج روز مهلت دارند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند.
وی گفت: این افراد می‌توانند دلایل و مستندات مربوط به اعتراض خود را ظرف مدت یادشده از ساعت هشت تا ۱۶ به فرمانداری کرمان واقع در خیابان عدالت یا در تهران به ورزشگاه تختی تحویل دهند تا از این طریق به دفتر مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان ارسال شود.
یازدهمین دورۀ انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه سال‌جاری برگزار می‌شود. استان کرمان با ۹ حوزۀ انتخابیه، دارای ۱۰ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

فهیمه رضاقلی

 

0