دوشنبه 22 مهر 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607867
  • 30 خرداد 1398
  • 20:24
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ضرورت اجرای پروژه‌های عمرانی با مبنای کارشناسی و براساس اولویت‌بندی

استاندار کرمان در آیین بهره‌برداری از تقاطع غیرهم‌سطح شهید الله‌دادی تأکید کرد:

ضرورت اجرای پروژه‌های عمرانی با مبنای کارشناسی و براساس اولویت‌بندی

استاندار کرمان تأکید کرد: پروژه‌های عمرانی باید علاوه بر مبنای کارشناسی، براساس اولویت‌بندی اجرا شوند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدجواد فدایی در آیین بهره‌برداری از تقاطع غیرهم‌سطح شهید الله‌دادی که با حضور معاون وزیر کشور، استاندار کرمان و برخی از مدیران استانی و شهری برگزار شد، با بیان این‌که تصمیم‌هایی که می‌گیریم، باید مبنای کارشناسی داشته باشد، گفت: اگر تصمیم‌ها مبنای کارشناسی داشته باشد، با تغییر دولت‌ها و مدیریت‌ها، تغییر نمی‌کنند، اما اگر تصمیم‌ها براساس سلایق شخصی اتخاذ شود، پس از تغییر مدیریت‌ها، سلایقی که به تصمیم تبدیل شده، دیگر دنبال نخواهد شد.

وی افزود: نکتۀ دیگری که در پروژه‌های عمرانی باید مدنظر قرار گیرد، اولویت‌بندی پروژه‌هاست.

استاندار کرمان ادامه داد: به‌ویژه در زمانی که منابع مالی محدود است، اگر پروژه‌های عمرانی را براساس اولویت‌بندی اجرا کنیم، علاوه بر این‌که منابع به‌درستی تخصیص پیدا می‌کند، مردم نیز استفادۀ مطلوب‌تری از پروژه‌ها خواهند کرد.

فدایی با اشاره به وجود 3000 پروژۀ نیمه‌تمام در کشور و 200 پروژۀ نیمه‌تمام در استان کرمان گفت: اگر پیش از اجرای این پروژه‌ها، تصمیم‌ها کارشناسی و اجرای آن‌ها اولویت‌بندی شده بود، شاهد این تعداد پروژۀ نیمه‌تمام در کشور نبودیم.

استاندار کرمان گفت: علاوه بر نظرات کارشناسی در اجرای پروژه‌ها، برای اولویت‌بندی نیز روش‌های علمی مختلفی وجود دارد.

فدایی افزود: فقط در یکی از روش‌های اولویت‌بندی پروژه‌ها، باید هشت موضوع را در نظر گرفت که در هر یک از این موضوع‌ها نیز باید به چند عامل توجه کرد.

وی بیان کرد: در صورتی که هر پروژه‌ای براساس کارِ کارشناسی و اولویت‌بندی اجرا شود، با طولانی‌شدن و زمان‌برشدن پروژه‌ها روبه‌رو نخواهیم شد.

31.2542