جمعه 2 مهر 1400
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9609317
  • 2 شهریور 1399
  • 10:56
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ضرورت رعایت نکات ایمنی ازسوی اصناف برای تأمین ایمنی بازار

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان تأکید کرد:

ضرورت رعایت نکات ایمنی ازسوی اصناف برای تأمین ایمنی بازار

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: برای تأمین ایمنی بازار و جلوگیری از بروز آتش‌سوزی، باید رعایت نکات ایمنی ازسوی اصناف جدی گرفته شود.

به گزارش کرمان‌شهر‌آنلاین، رضا میرزایی با اشاره به وجود بیش از 650 واحد صنفی فعال و مستقر در بازار گفت: بارها به اصنافِ بازار در خصوص احتمال بروز آتش‌سوزی اخطار دادیم و از آن‌ها خواستیم تا نواقص را رفع کنند.

وی وضعیت ساختاری بازار، وجود مسیر‌های دسترسی و سد معبر در بازار را ازجمله موارد عدم دسترسی خودروهای آتش‌نشانی به محل حریق دانست و گفت: تعدد انبارها در پشت واحدهای تجاری و عدم رعایت نکات ایمنی در انبارهای کالا، احتمال خطر آتش‌سوزی در بازار را افزایش می‌دهد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با بیان اینکه بازار کرمان بنایی تاریخی است که برای اطفای حریق آن باید تجهیزات زیادی در اختیار داشته باشیم، گفت: در صورت بروز آتش‌سوزی، نمی‌توان آب زیادی در بازار مصرف کرد؛ چراکه احتمال ریزش دیواره آن وجود دارد؛ بنابراین، نیازمند خودروی سبک با مصرف آب کم هستیم.

میرزایی همچنین با بیان این‌که پردیسان قائم (عج) نیز در معرض خطر آتش‌سوزی است، گفت: برای انجام عملیات اطفای حریق در پردیسان قائم (عج)، نیازمند خودروی سبک و مجهز به سیستم حمل آب به‌صورت تحت فشار هستیم تا لابه‌لای درختان حرکت کند.

وی افزود: خوشبختانه این موارد به‌صورت جدی توسط مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان در حال پیگیری است و علی‌رغم مشکلات مالی، خرید چند دستگاه خودروی جدید آتش‌نشانی در دستور کار قرار دارد.

15.6249