شنبه 17 خرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608969
  • 24 اردیبهشت 1399
  • 17:38
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ضرورت همکاری خیران برای آزادی 170 مددجوی جرایم غیرعمد

مدیرکل زندان‌های استان تأکید کرد:

ضرورت همکاری خیران برای آزادی 170 مددجوی جرایم غیرعمد

مدیرکل زندان‌های استان کرمان گفت: امسال برای آزادی ۱۷۰ نفر مددجوی جرایم غیرعمد، به بیش از 10 میلیارد و ۸۳۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

به گزارش کرمان‌شهرآنلاین، رمضان امیری، در جمع اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری جشن‌های گلریزان گفت: امسال جشن‌های گلریزان به‌دلیل شیوع بیماری کرونا متفاوت و به‌صورت مجازی، چهره‌به‌چهره یا تلفنی برگزار می‌شود.

وی افزود: در استان کرمان، 10 زندان، یک بازداشتگاه موقت و یک کانون اصلاح و تربیت وجود دارد که در براساس جرایم تفکیک شده‌اند.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان با بیان این‌که بازداشتگاه موقت برای این است که پای مددجو به زندان باز نشود و در مدت یک‌ماه فرصت داشته باشد که با وکیل و یا شاکی ارتباط برقرار کند تا زمینۀ آزادی‌اش فراهم شود، گفت: کانون اصلاح و تربیت هم برای افراد زیر ۱۸سال است که به زندان و محیط آن ورود پیدا کنند و در آن مکان با اقدامات مهم و مؤثر در زمینه اصلاح رفتار، زمینه بازگشت مجدد آن‌ها به زندگی فراهم شود.

امیری درخصوص اقامتگاه موقت در کرمان گفت: استان کرمان به‌عنوان پایلوت راه‌اندازی اقامتگاه موقت متهمان بین ۳۱ استان انتخاب شد.

وی افزود: با افتتاح این اقامتگاه از ورود متهمانی که برای آن‌ها قرارهای تأمینی ازجمله قرار کفالت یا وثیقه صادر می‌شود، به زندان جلوگیری می‌شود. 

امیری ادامه داد: متهمان ۱۵روز کاری فرصت دارند در خصوص قرار وثیقه و آزادی خود اقدام کنند؛ در غیر این‌صورت، به زندان می‌روند.

وی بیان کرد: انتطار داریم با کشوری‌شدن این طرح، سالیانه از ورود بی‌جهت بیش از ۱۰۰۰ تا 1500 نفر به زندان جلوگیری شود.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان با بیان این‌که از مجموع آمار زندانیان استان، 1.5 درصد جرایم غیرعمد از جمله نفقه مهریه وغیره دارند که برای آزادی آن‌ها، 10 میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان نیاز داریم، گفت: امیدواریم امسال هم با کمک خیران، زمینه آزادی مددجویان جرایم غیرعمد فراهم شود.

لازم به ذکر است؛ خیران می‌توانند از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۴۲۰۲ بانک ملی، شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۱۳۲۴۱۱ بانک تجارت و شماره‌گیری کد دستوری #۷۷۷۷۷۸۰ کمک‌های نقدی خود را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد واریز کنند.

15.6246