سه شنبه 25 تیر 1398
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607340
  • 15 آذر 1397
  • 12:28
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
طلاق 5 درصد کاهش یافت

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خبر داد:

طلاق 5 درصد کاهش یافت

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از ثبت سه هزار و 55 طلاق در هفت ماهه نخست سال جاری در کرمان خبر داد و گفت: این میزان طلاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پنج درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان‌آن‌لاین، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به آمار ازدواج و طلاق طی سال گذشته در استان کرمان افزود: 14 هزار و 143 مورد واقعه ازدواج طی هفت ماهه نخست سال جاری در استان ثبت شده که در مقایسه با سال 96 میزان 14 درصد کاهش داشته است.

رضا طالبی‌زاده با اشاره به تشکیل سه هزار و 393 پرونده مطالبه مهریه در هفت ماهه نخست سال جاری در واحدهای اجرای ثبت استان گفت: با اجرایی شدن قانون برنامه ششم توسعه کشور تمام پرونده‌‌های مطالبه مهریه ابتدا در واحدهای اجرای اسناد رسمی مطرح و در صورتی که اموالی از بدهکاران شناسایی نشود پرونده به دادگستری ارجاع می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به این‌که وضع مالی نامناسب تنها دلیل طلاق نیست، گفت: طی هفت ماهه نخست سال جاری در شهر کرمان یک‌هزار و 50 طلاق ثبت شده و بسیاری از این طلاق‌ها متعلق به افرادی با بضاعت مالی مناسب بوده‌اند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان آمارهای ثبت شده حاکی از آن است که در مدت یاد شده امسال در مقابل هر 100 ازدواج، 19 طلاق در سطح استان به ثبت رسیده است.

طالبی‌زاده یادآورشد: آمارهای پنج سال گذشته نیز نشان می‌دهد که حدود یک پنجم ازدواج‌های صورت گرفته به طلاق ختم می‌شوند.

وی تصریح کرد: باید خانواده‌ها و دستگاه‌های متولی امر با افزایش مهارت زندگی زناشویی و سواد همسرداری، آموزش تفاهم و تعامل در تمامی امور، زوج و زوجه را مسئولیت‌پذیر کنند تا بیش از پیش شاهد کاهش میزان طلاق باشیم.

15.625