سه شنبه 3 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9605684
  • 23 آبان 1396
  • 11:17
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
عضو شورای اسلامی شهر کرمان رییس شورای شهرستان کرمان شد

در آیین تحلیف و انتخاب هیأت رییسه‌ی شورای اسلامی شهرستان کرمان؛

عضو شورای اسلامی شهر کرمان رییس شورای شهرستان کرمان شد

زهرا ایرانمنش، و علی‌اکبر مشرفی، اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، به‌ترتیب به‌عنوان رییس شورای شهرستان کرمان و نماینده‌ی شورای شهرستان کرمان در شورای استان انتخاب شدند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، صبح امروز با حضور سرپرست فرمانداری کرمان، آیین تحلیف و انتخاب هیأت رییسه‌ی شورای اسلامی شهرستان کرمان در محل فرمانداری برگزار شد.

در این نشست که با حضور 17 عضو از 20 عضو شورای اسلامی شهرستان کرمان برگزار شد، زهرا ایرانمنش، عضو شورای اسلامی شهر کرمان با 17 رأی به‌عنوان رییس شورای اسلامی شهرستان کرمان انتخاب شد.

علی‌اکبر مشرفی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز با 17 رأی به‌عنوان نماینده‌ی شورای اسلامی شهرستان کرمان در شورای اسلامی استان کرمان انتخاب شد.

هم‌چنین محمد شجاعی، عضو شورای اسلامی باغین، با 13 رأی به‌عنوان نایب‌رییس شورای اسلامی شهرستان کرمان انتخاب شد.

علی قصاب‌زاده و حسین فاطمی‌نیا نیز به‌ترتیب به‌عنوان منشی اول و منشی دوم شورای اسلامی شهرستان کرمان انتخاب شدند.

علی‌اکبر مشرفی نیز به‌عنوان سخن‌گوی این شورا انتخاب شد.

سرپرست فرمانداری کرمان در این آیین، با اشاره به وفاق و هم‌دلی که بین اعضای شورای اسلامی شهرستان کرمان وجود دارد، اظهار امیدواری کرد این وفاق و هم‌دلی به ارتقای توسعه‌ی شهرستان کرمان کمک کند.

علی بابایی گفت: شهرستان کرمان با یک میلیون نفر جمعیت و 45 کیلومترمربع وسعت، بزرگ‌ترین شهرستان کشور است که تهدیدها و فرصت‌های زیادی دارد.

وی با اشاره به بازدیدش از تمام نقاط شهرستان کرمان بیان کرد: در این مدت از تمام نقاط شهرستان کرمان بازدید کردم تا در کمیته‌ی برنامه‌ریزی شهرستان، اعتبارات را با دقت و براساس فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در شهرستان توزیع کنیم.

سرپرست فرمانداری کرمان با بیان این‌که فرمانداری در کنار شورای اسلامی شهرستان کرمان خواهد بود، گفت: در شهرستان کرمان 140 دهیاری مصوب داریم که عملیات عمرانی زیادی دارند و نظارت بر این فعالیت‌ها برعهده‌ی شوراهای اسلامی است.

بابایی افزود: شورای اسلامی شهرستان کرمان باید چند موضوع اساسی ازجمله جذب سرمایه‌گذاری، جلوگیری از حاشیه‌نشینی و اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار دهد.

وی به احکام برنامه‌ی ششم توسعه اشاره کرد و گفت: احکام برنامه‌ی ششم توسعه کمک می‌کند تا از حق‌و‌حقوق قانونی که برای دولت و شهروندان در نظر گرفته شده، برای توسعه‌ی شهرستان استفاده کنیم.

سرپرست فرمانداری کرمان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهرستان کرمان اظهار امیدواری کرد با حمایت استاندار کرمان و نمایندگان کرمان در مجلس شورای اسلامی و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان، اتفاقات مطلوبی در بخش‌های مختلف شهرستان کرمان رقم بخورد.

بابایی حادثه‌ی زلزله‌ی غرب کشور و جان‌باختن تعدادی از هم‌وطنان در این حادثه را تسلیت گفت و بیان کرد: برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور، اقدامات مطلوبی در شهرستان انجام گرفت و ستاد بحران شهرستان، دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر، هرآنچه در توان داشتند، انجام دادند.

رییس شورای اسلامی شهرستان کرمان نیز با اشاره به حضور شش عضو خانم در دوره‌ی چهارم شورای اسلامی شهر کرمان گفت: حضور شش عضو در دور چهارم شورای اسلامی شهر کرمان، نشان از اعتماد مردم کرمان به بانوان دارد.

زهرا ایرانمنش افزود: هر شش عضو بانوی شهر کرمان در دور چهارم تلاش کردیم در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های مختلفی در راستای توسعه‌ی شهر کرمان انجام دهیم.

وی ضمن تشکر از اعضای شورای اسلامی شهرستان کرمان به‌‌لیل انتخابش به‌عنوان رییس این شورا، اظهار امیدواری کرد با تعامل و هم‌فکری اعضای شورا و هم‌چنین با حمایت مهندس بابایی، سرپرست فرمانداری کرمان و سایر مسئولان استان، این شورا بتواند اقدمات مطلوبی در راستای توسعه‌ی شهرستان کرمان انجام دهد.

نماینده‌ی شورای اسلامی شهرستان کرمان در شورای استان نیز گفت: امیدوارم با همکاری تمام اعضای شورا در زمینه‌ی تعالی و پیش‌رفت شهرستان کرمان عملکرد مثبتی ارایه کنیم.

علی‌اکبر مشرفی افزود: مهندس بابایی که در دوره‌ی گذشته شهردار کرمان بود، برای توسعه‌ی شهر کرمان تلاش‌های فراوانی کرد و پس از انتخابش به‌عنوان سرپرست فرمانداری کرمان نیز پیگیری‌هایش در راستای توسعه‌ی شهرستان کرمان چشم‌گیر است.

محمدرضا احمدی

0