دوشنبه 20 مرداد 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9608341
  • 19 دی 1398
  • 22:07
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
فاجعۀ از دست دادن عده‌ای از هم‌وطنان غم فقدان سردار را چندین برابر کرد

شهردار کرمان:

فاجعۀ از دست دادن عده‌ای از هم‌وطنان غم فقدان سردار را چندین برابر کرد

در پی جان باختن عده‌ای از هم‌وطنان در آیین تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی، شهردار کرمان پیام تسلیتی صادر کرد؛ او در بخشی از این پیام گفت: این فاجعه غم فقدان سردار را چندین و چند برابر کرده و کرمان عزیز را بیش از پیش اندوهگین کرد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مهران عالم‌زاده روز چهارشنبه هفدهم دی‌ماه، طی پیامی ضمن قدردانی و سپاس از همۀ هم‌وطنان به‌خصوص همشهریان کرمانی برای مشارکت در این مراسم و خلق حماسه‌ای بزرگ، گفت: با نهایت تأثر درگذشت تنی چند از هم‌وطنان عزیزی که جان خود را در این مراسم از دست دادند، تسلیت عرض کرده و برای ایشان آرزوی علو درجات را دارم.

وی افزود: حضور پرشمار همشهریان داغدار کرمانی در کنار میهمانان عزاداری که از سایر شهرها و استان‌های مجاور در این تشییع باشکوه حاضر شده بودند، فراتر از تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته بود و متأسفانه عده‌ای از عزیزترین همشهریان‌مان در این اجتماع بی‌سابقه جان خود را از دست دادند.

شهردار کرمان اضافه کرد: این فاجعه غم فقدان سردار را چندین و چند برابر کرده و کرمان عزیز را بیش از پیش اندوهگین کرد.

عالم‌زاده در این پیام همچنین بیان کرد: ارادۀ الهی چنین مقدر شد که نام سردار سپهبد سلیمانی، سردار خوبی‌ها و سردار دل‌ها پس از عمری مجاهدت در راه خدا آن‌گونه که خود آرزو می کرد، در زمرۀ نام شهدا و اولیاء الله قرار گیرد و فرشتگان آسمان، ردای پرافتخار شهادت را بر تن شریف این سردار رشید وطن بپوشانند.

وی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی از پیش چشمان ما رفت و در کنج دل‌هامان منزل گرفت تا همه او را به‌حق سردار و فرماندۀ دل‌ها بنامیم.

شهردار کرمان با بیان اینکه فرمانده در مأموریت پایانی خود نیز نظیر همۀ مأموریت‌های پیشین، کاری کرد کارستان، افزود: سردار دل‌ها، دل‌های همۀ ایرانیان را با شهادت مظلومانۀ خود مجدداً به هم نزدیک کرده و همۀ فاصله‌های شوم را چون برف در برابر آفتاب تابان ذوب کرد.

عالم‌زاده افزود: عزای سردار سرافراز جهان اسلام به نمایشی بی‌نظیر از همبستگی و اقتدار ملت ایران بدل شد و تفرقه و اختلاف در جای‌جای این مرز پرگهر رنگ باخت.

وی یادآور شد: کرمان سرافراز که با وصیت سردار، به‌عنوان آرامگاه ابدی‌اش انتخاب شده بود به ایستگاه آخر این موج خروشان و چشم‌نواز مشتاقان وی تبدیل شد و در این روز که اتفاقاً در تقویم، روز «کرمان» نام گرفته، صحنه‌هایی بی‌نظیر از همبستگی کرمانی‌های قهرمان خلق گردید.

شهردار کرمان گفت: حضور پرشمار و تحسین‌برانگیز کرمانی‌ها در آخرین تشییع پیکر سرور و سالار شهدای مقاومت به تصویر زیبایی در قاب حماسۀ شهادت سردار سرافراز جهان اسلام بدل شد.

فهیمه رضاقلی

0