پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607467
  • 13 دی 1397
  • 18:27
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
فن‌آوری‌های نوین در فرهنگ‌سازی ایمنی نقش مهمی دارند

‍مسئول دبیرخانه همایش بین‌المللی ایمنی و آتش‌نشانی:

فن‌آوری‌های نوین در فرهنگ‌سازی ایمنی نقش مهمی دارند

مسئول دبیرخانه همایش بین‌المللی ایمنی و آتش‌نشانی گفت: فن‌آوری نوین ارتباطی و اطلاعاتی می‌توانند نقش مهمی در فرهنگ‌سازی ایمنی در جامعه ایفا کنند.

به گزارش کرمان‌آن‌لاین، رضا رحمت‌الله‌زاده، رییس دانشکده آتش‌نشانی تهران و مسئول دبیرخانه اولین همایش بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهری، ضمن ابراز خرسندی از حضور سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در نمایشگاه ملی فن‌آوری‌های نوین در روابط‌عمومی افزود: مشارکت مردم در رعایت مسائل ایمنی چالش بزرگی است، اما با استفاده از فن‌آوری‌های نوین می‌توان کاری کرد تا مسائل ایمنی توسط مردم جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: خرید تجهیزات ایمنی هزینۀ بالایی دارد، اما با کمک فن‌آوری می‌توان فرهنگ ایمنی را در جامعه رواج داد و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد.

مسئول دبیرخانه همایش بین‌المللی ایمنی و آتش‌نشانی استفاده از کلیپ‌های کوتاه اطلاع‌رسانی، پیامک و سامانه‌های ارتباطیِ بهره‌گیری از کمک آتش‌نشانان داوطلب را ازجمله ظرفیت‌های قابل اشاره برای فرهنگ‌سازی ایمنی برشمرد.

رحمت‌الله‌زاده با ابراز خرسندی از این‌که استان‌های دیگر ازجمله کرمان در برگزاری نمایشگاه ملی پیش‌قدم شده است، خاطر نشان کرد: این اقدام نگرش خوبی برای مدیران و مسئولان در زمینۀ استفاده از فن‌آوری ایجاد می‌کند.

وی به برگزاری چهارمین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهری در اسفندماه در سالن هتل المپیک تهران اشاره کرد و افزود: این همایش با دو محور ایمنی و پیشگیری و موضوعات فرهنگی اجتماعی، کار خود را به‌زودی شروع می‌کند.

مسئول دبیرخانه اولین همایش بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهری از حضور 80 نفر از اساتید هیأت علمی در حوزۀ ایمنی خبر داد و بیان کرد: در این همایش انجمن تخصصی آتش‌نشانی (ctif) و (ifka) و انجمن‌های عمومی چون یونسکو حضور دارند.

رحمت‌الله‌زاده به حضور 120 شرکت متخصص داخلی و خارجی در این همایش اشاره کرد و گفت: اولین تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی مانند پهبادهای امداد و نجات و فن‌آوری‌های کاربردی نوین در سازمان آتش‌نشانی در این همایش عرضه می‌شود.

مهدیه جعفری

0