چهارشنبه 26 تیر 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607306
  • 10 آذر 1397
  • 12:51
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مانور آموزشی ایمنی و زلزله برگزار شد

در مدارس شهر کرمان؛

مانور آموزشی ایمنی و زلزله برگزار شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از برگزاری مانور آموزشی ایمنی و زلزله در مدارس شهر کرمان  خبر داد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، علی عسکری با بیان این‌که این مانور توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و دیگر نهادهای امدادی برگزار شد، گفت: آشنایی دانش‌آموزان با نحوۀ صحیح پناه‌گیری، خروج اضطراری در مواقع بحران، ارتقای آمادگی سازمان‌های امدادی، تمرین عملی سازمان‌های مسئول و کاهش خسارات در این مواقع از اهداف برگزاری این مانور بود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری افزود: آتش‌نشانان در این  مانور آموزشی ضمن برگزاری مانور اطفای حریق، دانش‌آموزان  را با مسائل ایمنی و نحوۀ کار با خاموش‌کننده‌ها آشنا کردند. 

وی با بیان این‌که برگزاری این‌گونه مانورها در جهت ارتقای آموزش همگانی بسیار مفید است، گفت: انجام  این مانورها می‌تواند نقش بسزایی در ترویج فرهنگ ایمنی، کاهش خطرپذیری، کاهش خسارات مالی و جانی، واکنش سریع در مواجهه با حوادث، آمادگی بیش‌ازپیش دانش‌آموزان و سنجش میزان هماهنگی عوامل اجرایی داشته باشد.

عسکری با تأکید بر این‌که لازم است با وارد شدن بچه‌ها به مدرسه، آموزش نکات ایمنی در دستور کار آموزش مدارس قرار گیرد، بیان کرد: شاید لازم باشد گزارشی ماهانه از وضع ایمنی تمام مدارس و حوادث و سوانحی که در آن‌ها اتفاق افتاده -با ذکر نوع حادثه، محل آن و نواقص موجود- به یک مرکز واحد (ترجیحاً سازمان آموزش و پرورش) ارائه شود تا با تجزیه و تحلیل تمام حوادث، نقاط ضعف و کانون‌های حادثه‌زا در مدارس شناسایی و در جهت جلوگیری از حوادث مشابه اقدام مطلوب به‌عمل آید.

0