سه شنبه 22 آبان 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606810
  • 12 تیر 1397
  • 18:27
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مبارزه با قاچاق کالا موجب پایداری اقتصاد خواهد شد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان:

مبارزه با قاچاق کالا موجب پایداری اقتصاد خواهد شد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز، راه اصلی و مهمی برای پایداری اقتصادی کشورها، توسعه اشتغال و رفع بیکاری است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، حجت‌الاسلام حسن علیدادی در دیدار با اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان افزود: تلاش تمام دستگاه‌های اجرایی بر ایجاد بازارهای داخلی و خارجی برای محصولات تولیدی در کشور است؛ زیرا با چرخش چرخ‌های تولید، بیکاری رفع شده و از تبعات بعدی آن نیز پیش‌گیری می‌شود.

وی ادامه داد: برای توسعه‌ی تولید و اشتغال در جامعه، نباید اجازه داد هر کالایی وارد کشور شود؛ از این رو نقش گمرکات بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان تأکید کرد: اگر هر کشوری مرزهای خود را برای ورود کالاهای مختلف باز بگذارد و اجازه‌ی ورود هر کالایی را بدهد، راه‌های تولید بسته شده، زیرساخت‌های تولید از بین رفته و موجب می‌شود در برخی کشورها تولید تعطیل و به مرور زمان، کالاهای بی‌کیفیت جای خود را به کالاهای باکیفیت داده و بازار این کشورها از این کالاها پر شود.

حجت‌الاسلام علیدادی با بیان این‌که اگر مبارزه با قاچاق کالا و ارز جدی گرفته نشود، تمام زیرساخت‌های تولید دچار مشکل خواهد شد و در پی آن، ایجاد شغل و تحقق امنیت شغلی نیز دچار مشکلات جدی می‌شود، گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به نفع عامه‌ی مردم است؛ زیرا موجب توسعه‌ی اشتغال و درآمد در جامعه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان تأکید کرد: دولت‌ها در اجرای وظایف ذاتی خود نباید اجازه دهند کالا از مبادی غیررسمی وارد کشور شود و باید با افرادی که اقدام به قاچاق کالا می‌کنند، مبارزه‌ی جدی شود.

وی ادامه داد: مأموریت تمام مسئولان خدمت به مردم، تولید، توسعه‌ی اشتغال و جلوگیری از رکود بازار است.

15.6298