شنبه 17 خرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608781
  • 19 فروردین 1399
  • 16:51
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مدارس روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به اینترنت پرسرعت مجهز شد

مدارس روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به اینترنت پرسرعت مجهز شد

معاون اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: فاز نخست تجهیز مدارس روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به تکنولوژی‌های اینترنت پرسرعت , 3G 4G و ADSL در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی عملیاتی شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، جهانگیر اسدی افزود: تجهیز مدارس روستاهای دارای بیش از ۲۰ خانوار استان کرمان به اینترنت پرسرعت در راستای آموزش مجازی دانش‌آموزان در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اجرایی شده که به‌عنوان بخشی از برنامه‌های پیشرو اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مقابله با ویروس کرونا دنبال می‌شود.
وی ادامه داد: فاز نخست پروژه‌ی اتصال مدارس روستایی با امکان فنی واگذاری سرویس ADSL برای آنها در استان کرمان آغاز شده است.
معاون اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان خاطرنشان کرد: سامانه‌های تلفنی ۱۹۰ و ۴۰۳۰ در استان در راستای تصمیمات کشوری و همچنین شبکه‌ی دیتا راه‌اندازی و پشتیبانی شده و تلاش در جهت حفظ پایداری و کیفیت سرویس‌ها با وجود افزایش چندبرابری ترافیک شبکه ادامه دارد.
اسدی افزود: امکان فروش اینترنتی کالا برای اصنافی که با توجه به شرایط فعلی و دستور ستاد استانی مقابله با کرونا تعطیل اعلام شده‌اند، در استان کرمان فراهم شده است.
وی یادآور شد: پلتفرم‌های فروش اینترنتی محصولات به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در راستای ایجاد امکان فروش کالاهای اصناف مختلف از طریق بستر شبکه‌ی ملی اطلاعات معرفی شده‌ و این طرح به‌منظور پیشگیری حداکثری از خروج مردم از منزل خود برای خرید اقلام مورد نیاز راه‌اندازی و اجرا شده است.

 

0