سه شنبه 22 آبان 1397
نسخه آزمایشی
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9606807
  • 11 تیر 1397
  • 13:30
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مرحله‌ی استانی مسابقات سراسری قرآن کریم در کرمان برگزار می‌شود

مرحله‌ی استانی مسابقات سراسری قرآن کریم در کرمان برگزار می‌شود

مسئول امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: مرحله‌ی استانی چهل و یکمین دوره‌ی مسابقات سراسری قرآن کریم از ۲۱ تا ۲۸ تیر ماه در کرمان برگزار می‌شود.

    به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مسئول اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه کرمان با اشاره به برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف گفت: این مسابقات ویژه‌ی رده‌ی سنی بزرگسال، در مرحله استانی از ۲۱ تا ۲۸ تیرماه به  میزبانی شهر کرمان  برگزار می‌شود .
    حجت الاسلام مختار یعقوبی افزود: مسابقات قرآنی سازمان اوقاف همه ساله در سطوح شهرستانی ، استانی، کشوری و بین المللی در حوزه‌ی ترویج فعالیت‌های قرانی کشوربرگزار می‌شود و هدف آن فراهم آوردن زمینه‌ای جهت انس بیش از پیش با مفاهیم تعالی بخش  قرآن کریم است.
وی خاطرنشان کرد:  بیش از ۶۰۰ نفر برگزیده‌ی استان دررشته‌های اذان، حفظ۵ جزء،۱۰جزء،۲۰ جزء و حفظ کل قرآن، ترتیل، قرائت و رشته‌های معارفی به رقابت می‌پردازند و نفرات برتر هر رشته به عنوان نماینده‌ی استان جواز حضور در  رقابت‌های کشوری را کسب می‌کنند.

مسئول قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه، در خصوص رشته‌های معارفی تصریح کرد: مرحله‌ی شهرستانی این رشته  به صورت الکترونیکی و آن‌لاین برگزار و ۲۶۰ نفر موفق به حضور در رقابت‌های استانی در این رشته شدند.

 یعقوبی  با اشاره به تفاهم‌نامه‌ی همکاری  اوقاف با اداره آموزش و پرورش گفت: برگزاری مسابقات در رده‌ی سنی شکوفه‌ها طبق این تفاهم‌نامه‌د با عنوان مسابقات دانش‌آموزی برگزار می‌شود و امسال با برگزاری  مسابقات استانی منتخبین استان به رقابت‌های کشوری که در استان‌های مشهد و تهران برگزار می‌شود اعزام می‌شوند.

0