پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607460
  • 13 دی 1397
  • 10:00
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مردم پیاده‌محوری را تقویت کنند

شهردار کرمان:

مردم پیاده‌محوری را تقویت کنند

شهردار کرمان گفت: شهرداری در راستای ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی، از هر رویداد فرهنگی و اجتماعی حمایت می‌کند.

سیدمهران عالم‌زاده در حاشیۀ بازدید از نمایشگاه فن‌آوری‌های نوین در روابط‌عمومی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری شهری اصفهان(ایمنا) با اشاره به سازمان‌هایی که مسئولیت اجتماعی دارند، افزود: تعاملات شهرداری با این نهادها و سازمان‌ها، زمینۀ حضور شهروندان را در جامعه فراهم و ذائقه آن‌ها را عوض می‌کند.

وی هم‌چنین با تأکید بر پیاده‌محوری، از مردم خواست خودرو را کنار بگذارند و پیاده‌محوری را تقویت کنند.

شهردار کرمان ضمن تقدیر از مسئولان استان کرمان تأکید کرد: تلاش بنده برای کسب مجوز برنامه‌‌های مختلف فرهنگی هنری ازجمله موسیقی، در راستای استفادۀ اقشار جامعه از فضای شادابی و نشاط است.

عالم‌زاده هم‌چنین با اشاره به سامانۀ شفافیت شهرداری کرمان گفت: سامانۀ ثبت ایده‌های شهری نیز به‌زودی برای ثبت نظرات مردم و مشارکت آن‌ها در امور شهری رونمایی می‌شود.

شهردار کرمان با بیان این‌که به موضوعات فرهنگی و هنری کرمان علاقه‌مند هستم، افزود: با توجه به پیشینۀ تاریخی شهر کرمان، حفظ و احیای بافت تاریخی با کار کارشناسی انجام شده و پروژه‌های بازآفرینی بافت فرسوده نیز با بسته‌های تشویقی و جلب افکار عمومی، پروژه‌هایی در مناطق چهارگانه در دستور کار است.

عالم‌زاده سرمایه‌گذاری دولت و بخش خصوصی را در اجرای پروژه‌های عمران شهری را ضروری دانست و افزود: پروژه‌های سرمایه‌گذاری در حوزۀ گردشگری کرمان معرفی شده است.

وی با بیان این‌که درآمد بیشتر شهرداری‌ها از تفکیک زمین حاصل شده است، اظهار امیدواری کرد شهرداری کرمان سال آینده جهش‌هایی در حوزۀ درآمد داشته باشد.

فاطمه آرا

0