جمعه 29 تیر 1397
نسخه آزمایشی
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9606703
  • 20 خرداد 1397
  • 12:23
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مسیر حرکت در خیابان گلبازخان کانالیزه شد

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرمان: 

مسیر حرکت در خیابان گلبازخان کانالیزه شد

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرمان گفت: با نصب جداکننده‌های بتنی، مسیر حرکت در خیابان گلبازخان کانالیزه شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی زنگی‌آبادی افزود: این اقدام به‌منظور کاهش ترافیک و عبور ایمن از تقاطع کلبازخان و قدس، در خیابان‌های قدس و معلم انجام گرفت.

وی با بیان این‌که با توجه به اجرای طرح بازگشایی خیابان گلبازخان و هم‌چنین طرح ترافیکی خیابان قدس، در بعضی موارد مشاهده می‌شد که تعداد محدودی از راننده‌ها بدون توجه به علائم و تجهیزات ترافیکی، بدون کاهش سرعت اقدام به عبور از این تقاطع می‌کردند، گفت: طبق آمار پلیس تعدادی تصادف هم در این تقاطع رخ داده که منجر به فوت یکی از همشهریان شده است.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرمان افزود: با توجه به مشکلات به‌وجود آمده، طرح کانالیزه شدن مسیر تردد و گردش‌ها در تقاطع گلبازخان با بررسی‌های کارشناسیِ ترافیکی، آماده و در کارگروه ترافیک مطرح شد و پس از تصویب در این کارگروه تخصصی، جهت اجرا به معاونت فنی و اجرایی سازمان ترافیک ابلاغ شد.

زنگی‌آبادی در خصوص اجرای این طرح گفت: با توجه به مسیر خودروهای عبوری از این تقاطع، جداکننده‌های ترافیکی در خیابان قدس به سمت شمال، دو مسیر را از هم تفکیک می‌کند؛ به این صورت که حرکت به‌صورت شرق به غرب انجام می‌شود و در خیابان گلبازخان که مسیر به‌صورت مستقیم وارد خیابان معلم می‌شود، تردد خودروها فقط به سمت غرب انجام می‌شود.

وی از همشهریان درخواست کرد با احترام به قانون و توجه به علائم ترافیکی، در کاهش ترافیک و ارائه‌ی بهتر خدمات ترافیکی این سازمان را یاری رسانند.

15.5966