شنبه 27 مرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606711
  • 21 خرداد 1397
  • 13:43
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مشارکت دستگاه‌های اجرایی برای تدوین کتاب وصیت‌نامه شهدا ضروری است

سرپرست استانداری کرمان:

مشارکت دستگاه‌های اجرایی برای تدوین کتاب وصیت‌نامه شهدا ضروری است

سرپرست استانداری کرمان بر مشارکت دستگاه‌ها برای تدوین کتاب وصیت‌نامه‌های شهدا تاکید کرد و گفت: باید با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آثار هنری از جمله انیمیشن تهیه شود.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سرپرست استانداری کرمان در شورای عالی استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: لازم است که دستگاه‌های فرهنگی استان از جمله دانشگاه‌ها، فرهنگ و ارشاد اسلامی و .... در جلسه‌ی آینده پیشنهادهای خودرا برای استفاده از فضای مجازی به منظور توسعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت تدوین و اعلام کنند.

محمد جواد فدائی بر تاثیرگذاری تبلیغات محیطی نیز تاکید کرد و گفت: دراین زمینه باید کار پژوهشی انجام شود تا این گونه تبلیغات بیش‌ترین تاثیرگذاری را داشته باشند.

وی خواستار تدوین روش‌های تاثیرگذار برای توسعه‌ی فرهنگ ایثار وشهادت شد و ادامه داد: در اجرای برنامه‌ی تبلیغی و تبیینی باید از روش‌های تاثیرگذار استفاده شود.

وی ادامه داد: می‌توان بررسی روش‌های تاثیرگذار در تبلیغات حقیقی و مجازی حوزه‌ی ایثار و شهادت را موضوع پایان نامه‌های دانشجویی ارشد و دکترا قرار داد و در قالب قوانین موجود از آن‌ها حمایت کرد.

سرپرست استانداری کرمان گفت: شکی نیست که ترویج فرهنگ ایثار وشهادت آثار مثبت اخلاقی سیاسی و اعتقادی قابل توجهی در جامعه خواهد داشت.

فدائی ادامه داد: برای حفظ و تداوم نظام اسلامی نیاز به ترویج هر چه بیش‌تر ارزش‌های دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت نیاز است و همه‌ی دستگاه‌ها باید در این راستا همکاری لازم را داشته باشند تا آثار آن هر چه بیش‌تر در جامعه مشاهده شود.

وی با بیان این‌که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، باید گزارش میزان تحقق اختصاص 20 درصد بودجه‌های فرهنگی دستگاه‌ها به حوزه‌ی ایثار وشهادت را دریافت کند، ادامه داد: با دریافت این گزارش مشخص می‌شود که دستگاه‌ها چه میزان از این اعتبارات را در این حوزه‌ها هزینه کرده‌اند.

وی با اشاره به این‌که کارهای مختلف انجام شده و در دست انجام باید به صورت هماهنگ باشند، ادامه داد: کارهای فرهنگی به سلیقه‌ها، نگاه‌ها و اندیشه‌ها مرتبط است و به همین دلیل نمی‌توان بخشی از کارها را موازی کاری دانست زیرا هر کدام از این آثار به صورت مجزا اثرگذاری ویژه‌ای دارند.

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به این‌که شورای عالی استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موظف است که در هرفصل یک جلسه را برگزار کند، گفت: تاکنون 19 نکته‌ی کارشناسی درباره‌ی برگزاری یادواره‌های شهدا جمع بندی شده است.

سردار محمدرضا حسنی سعدی ادامه داد: اختصاص 20 درصد بودجه‌های فرهنگی به حوزه‌ی ایثار و شهادت و ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی مهم‌ترین موضوعات مطرح شده برای ترویج فرهنگ ایثار  و شهادت است.

وی بر نحوه‌ی ساماندهی تبلیغات محیطی در سطح استان نیز تاکید و بیان کرد: کاشی شهدا از بارزترین کارهای تبلیغات محیطی است که سال‌ها باقی می‌ماند و در مرکز استان این کاشی‌ها باید موزون ‌ر و متناسب‌تر نصب شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان نیز گفت: تدوین تاریخ نامه دفاع مقدس استان کرمان با تدوین 128 کتاب دنبال می‌شود.

سرهنگ محمدمهدی ابوالحسنی افزود: تاکنون 20 مورد از این پژوهش‌ها به سرانجام رسیده و 11 مورد نیز چاپ شده است.

وی با اشاره به این‌که برای تدوین هر یک از این کتاب‌ها چهار تا پنج سال زمان صرف شده است، بیان کرد: انتظارداریم که ادارات در راستای تدوین این کتاب‌ها همکاری بیش‌تری داشته و اعتبارات مورد نیاز را تامین کنند.

در این آئین کتاب "حسین جان" سرگذشت شهید حسین ایرانمنش نیز رونمایی شد.

0