شنبه 17 خرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608972
  • 27 اردیبهشت 1399
  • 17:43
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
معلمان، مدیران و کارکنان مدارس فرم خوداظهاری سلامت ارائه دهند

حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری است

معلمان، مدیران و کارکنان مدارس فرم خوداظهاری سلامت ارائه دهند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: بازگشایی مدارس فقط برای رفع اشکال درسی است و حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، احمد اسکندری‌نسب در حاشیه‌ی بازدید از مدارس شهر کرمان افزود: بازگشایی مدارس استان کرمان از امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه مطابق مصوبه‌ی ستاد ملی کرونا انجام شده و این بازگشایی فقط برای رفع اشکال دانش‌آموزان بوده و تدریسی انجام نمی‌شود.

وی بیان کرد: دانش‌آموزانی که از برنامه‌های آموزشی تلویزیون و طرح «شاد» برای آموزش تحصیلی خود استفاده می‌کنند، نیازی به حضور در مدارس ندارند اما می‌توانند برای رفع اشکال و مشورت با معلمان در مدرسه حضور یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان یادآور شد: در بازگشایی مدارس، تجمع دانش‌آموزان را نخواهیم داشت چون احتمال شیوع ویروس کرونا همچنان وجود دارد.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه تمام مدارس استان کرمان قبل از بازگشایی با نظارت دانشگاه علوم پزشکی ضدعفونی شده‌اند‌، افزود: برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا در اسفند‌ماه سال گذشته  ۳۶ میلیارد ریال به‌عنوان سرانه‌ی بهداشتی به حساب بانکی مدارس واریز شد.

وی خاطرنشان کرد: ارائه‌ی فرم‌های خوداظهاری سلامت علاوه بر معلمان، برای مدیران و نیروهای خدماتی مدارس هم الزامی است و افرادی که دچار بیماری زمینه‌ای ازجمله ناراحتی قلب و عروق، سرطان، دیابت و موارد دیگر هستند، الزامی به حضور در مدرسه ندارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: امتحان نهایی پایه‌ی دوازدهم به‌صورت حضوری و از ۱۷ خرداد تا ۱۶ تیرماه 99 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
اسکندری‌نسب افزود: از آنجایی که در پایه‌ی نهم موضوع هدایت تحصیلی و انتخاب رشته مطرح است، آزمون این پایه نیز به‌صورت حضوری برگزار می‌شود اما در سایر پایه‌ها تصمیم‌گیری با شورای مدرسه است که ارزیابی دانش‌آموزان به چه شیوه‌ای انجام شود.

 

0