چهارشنبه 20 فروردین 1399
  • پلیس
  • شماره خبر: 9608731
  • 28 اسفند 1398
  • 15:39
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ممنوعیت ورود به جنگل قائم و گلزار شهدا در پنجشنبه‌ و جمعه‌ی هفته‌ی جاری و آینده

رییس پلیس راهور استان کرمان خبر داد:

ممنوعیت ورود به جنگل قائم و گلزار شهدا در پنجشنبه‌ و جمعه‌ی هفته‌ی جاری و آینده

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: علاوه بر جلوگیری پلیس از ورود مردم به محدوده‌ی جنگل قائم و گلزار شهدا در روز پنجشنبه‌ی آخر سال و جمعه اول فروردین‌ماه، این محدودیت‌ها در پنجشنبه و جمعه‌ی هفته‌ی بعد نیز اعمال می‌شود و مسیرها مسدود خواهد بود.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سرهنگ یوسف نجفی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، تجمع مردم در روز پنجشنبه‌ی آخر سال در آرامستان‌ها بسیار مخاطره‌آمیز است و به همین دلیل و در راستای حفظ سلامت شهروندان، پلیس از تجمع در آرامستان شهر کرمان و شهرستان‌های سراسر استان جلوگیری خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح از ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه ورود کلیه‌ی وسایل نقلیه به محدوده‌ی گلزار و جنگل پردیسان و هفت‌باغ ممنوع بوده و از ورود موتورسیکلت و سایر وسایل نقیله به محدوده‌ی طرح جلوگیری به عمل خواهد آمد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان افزود: علاوه بر این در روز‌های پنجشنبه و جمعه‌ی بعد از تحویل سال نیز این محدودیت اعمال می‌شود و مسیرها مسدود خواهد بود.
نجفی یادآور شد: طرح ترافیکی زوج و فرد در محدوده‌ی بازار کرمان، چهارراه کاظمی تا میدان شهدا، خیابان میرزا رضای کرمانی و میدان توحید (ارگ) نیز از روز شنبه‌ی هفته‌ی جاری در حال اجراست.
وی افزود: طرح زوج و فرد بعدازظهرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ که پیک ترافیک است، اجرا می‌شود و بر این اساس در روزهای زوج خودروهای دارای شماره‌ی پلاک زوج و در روزهای فرد خودروهای دارای پلاک فرد می‌توانند در این محدوده تردد داشته باشد.
رییس پلیس راهور استان کرمان ادامه داد: هدف این است که تجمع در این مسیرها کمتر شود و اجرای طرح برای حفظ سلامتی مردم است؛ از آنها درخواست داریم رعایت کنند و پلیس نیز در کنار سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کند تا کرونا مهار شود.
نجفی خاطرنشان کرد: طرح ترافیکی نوروز ۹۹ از فردا ۲۸ اسفندماه در کرمان و همه‌ی محورهای استان آغاز می‌شود که هدف آن جلوگیری از حوادث رانندگی و تلفات است.
وی تأکید کرد: از مردم درخواست می‌کنیم به سفر نروند و در صورت ضرورت انجام سفر، نهایت احتیاط و رعایت قوانین و مقررات را داشته باشند.
رییس پلیس راهور استان کرمان با اشاره به اینکه شعار طرح ترافیکی پلیس برای نوروز ۹۹ «پرهیز از خطر، آرامش در سفر» است، افزود: خط قرمز پلیس، تخلفات حادثه‌ساز از جمله سرعت و سبقت غیرمجاز، استفاده از تلفن همراه، نبستن کمربند ایمنی و نداشتن کلاه ایمنی برای موتورسواران است.

 

218.7462