چهارشنبه 30 خرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • پلیس
  • شماره خبر: 9606708
  • 21 خرداد 1397
  • 11:01
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مهم‌ترين علت وقوع حوادث رانندگي جاده‌هاي كرمان بي‌توجهي به جلو بود

در نيمه نخست خردادماه،

مهم‌ترين علت وقوع حوادث رانندگي جاده‌هاي كرمان بي‌توجهي به جلو بود

رئیس پلیس راه شمال استان گفت: بي‌توجهي به جلو از سوي رانندگان با 45 درصد، مهم‌ترين علت وقوع حوادث رانندگي در جاده‌هاي شمال استان طي نيمه‌ی نخست خردادماه بوده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سرهنگ يوسف نجفي گفت: طي دو هفته‌ی اول خرداد ماه سال‌جاري در مجموع 108فقره تصادف فوتي و جرحي در محورهاي استان رخ داد.

وي افزود: بر اثر وقوع اين حوادث، 25 نفر جان خود را از دست داده و 143 نفر مجروح شدند.

رئيس پليس راه شمال استان بيان كرد: نكته قابل توجه اين است كه 55 درصد از اين حوادث از نوع واژگوني و در بيش‌تر موارد مرگ‌بار يا مسبب خسارات جاني و مالي بسيار سنگيني براي حادثه ديدگان بوده‌اند.

نجفي يادآور شد: 51 درصد از اين تصادفات در محورهاي فرعي و روستايي و 49 درصد در محورهاي اصلي رخ داده‌اند كه وقوع سوانح در محورهاي روستائي در بيش‌تر موارد از مهارت پائين رانندگان و در محورهاي اصلي از سرعت زياد ناشي مي‌شوند.

وي بيان کرد: در اين حوادث، عدم توجه به جلو ناشي از خستگي و خواب آلودگي، صحبت با تلفن همراه يا هر عملي كه سبب حواس پرتي راننده مي‌شود بيش‌ترين سهم را در وقوع حوادث داشته و پس از آن عدم رعايت حق تقدم و تخطي از سرعت مطمئنه مسبب اين حوادث پرشمار آن هم طي دو هفته شده است.

رئيس پليس راه شمال استان در پايان از شهروندان خواست همواره با احتياط كامل، سرعت مطمئنه و رعايت مقررات رانندگی كنند تا شاهد هيچ‌گونه حادثه‌ی رانندگي در معابر دورن و برون شهري نباشيم.

نجمه ابراهیمی نژاد

 

0