دوشنبه 20 مرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608514
  • 24 بهمن 1398
  • 16:35
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
نرخ جمعیت کیفری استان نسبت به جمعیت آن بالاست

رییس‌کل دادگستری استان کرمان:

نرخ جمعیت کیفری استان نسبت به جمعیت آن بالاست

رییس‌کل دادگستری استان کرمان گفت: نرخ جمعیت کیفری استان کرمان به نسبت جمعیت آن بالاست و لازم است مسئولان توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، یدالله موحد در نشست هماهنگی هیئت بازرسی ستاد قوه قضاییه با رییس‌کل دادگستری استان کرمان افزود: کرمان به‌عنوان پهناورترین استان کشور و با داشتن تنوع فرهنگی و اقلیمی نیازمند توجه جدی مسئولان است.

وی درخصوص آخرین وضعیت منابع انسانی دادگستری استان گفت: با برگزاری چندین دوره کارآموزی قضایی مشکل کمبود کادر قضایی تا حدودی در دادسراهای استان برطرف شده اما هنوز در محاکم بدوی و تجدیدنظر با مشکل کادر قضائی مواجه هستیم .

رییس‌کل دادگستری استان کرمان با اشاره به کمبود کادر اداری در دادگستری استان کرمان، افزود: با اجرای طرح بومی‌گزینی، تعداد قضات غیربومی استان کرمان از ۴۰ درصد به ۱۷درصد کاهش پیدا کرده است.

موحد خاطرنشان کرد: طی چند سال گذشته اقدامات عمرانی خوبی در دستگاه قضایی استان کرمان انجام شده، اما همچنان شاهد محرومیت‌ها و کمبودهایی در بخش عمرانی هستیم و امیدواریم هرچه سریع‌تر برطرف شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه استان کرمان به‌عنوان قطب آموزش جنوب‌شرق قوه قضائیه در کشور مطرح است، ضرورت دارد زیرساخت‌های لازم از جمله ساخت یک مجتمع آموزشی در دستور کار قرار گیرد.

رییس شورای قضایی استان کرمان افزود: کمبود تجهیزات اداری، امکانات رفاهی و مشکلات منابع انسانی از دیگر مشکلات دادگستری استان کرمان است که باید به تناسب ظرفیت و کمبودهای استان، بودجۀ لازم برای رفع این مشکلات در اختیار دادگستری قرار گیرد.

 

0