سه شنبه 24 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9606798
  • 10 تیر 1397
  • 10:28
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
نشست کارشناسان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری پایان یافت

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان کرمان خبر داد:

نشست کارشناسان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری پایان یافت

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان کرمان گفت: نشست دو روزه کارشناسان منتخب دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری در کرمان پایان یافت.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان کرمان با اعلام این خبر گفت: نشست دو روزه‌ی کارشناسان منتخب دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری با حضور مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری، رئیس حوزه هنری استان کرمان، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان، کارشناسان منتخب دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری کشور و جمعی از محققان و پژوهش‌گران استان شامگاه جمعه هشتم تیرماه سال جاری در کرمان پایان یافت.

مهدی بذرافشان  افزود: در نخستین روز این نشست گلزار مطهر شهدای گمنام غبارروبی و عطرافشانی شد و از موزه دفاع مقدس و موسسه‌ی فرهنگی حماسه ثارالله کرمان بازدید شد.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان کرمان بیان کرد: جلسه‌ی نقد پیش از چاپ کتاب خاطرات رزمنده‌ی دفاع مقدس «محمدرضا ایرانمنش»، با تحقیق و نگارش «محمدرضا مولایی»با حضور کارشناسان منتخب دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری کشور عصر روز پنجشنبه هفتم تیرماه در سالن هم اندیشی حوزه هنری کرمان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه نویسنده کتاب درباره‌ی نحوه‌ی مصاحبه‌ها، تدوین و ویراستاری کتاب مطالبی را ارائه و در ادامه کارشناسان، نویسندگان و پژوهشگران حاضر در جلسه به نقد و بررسی کتاب پرداختند.

بذرافشان با اشاره به این‌که این نشست با حضور 9 نفر ازکارشناسان فعال و برتر دفاتر منتخب فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی برگزار شد خاطر نشان کرد: در دومین روز این نشست، جلسه‌ی حافظه جمعی و ارتباط آن با تاریخ شفاهی با حضور دکتر کاظمی از اعضای هیات علمی دانشگاه و همچنین کارگاه تخصصی تکنیک‌های مصاحبه در تاریخ شفاهی با حضور محمد قاسمی‌پور مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری و جمعی از نویسندگان، محققان و مصاحبه کنندگان حوزه‌ی ادبیات پایداری، تاریخ شفاهی و خاطره نگاری استان در محل سالن اجتماعات مهمان‌سرای بنیادشهید وامور ایثارگران استان کرمان برگزار شد.

گفتنی است؛ نشست کارشناسان منتخب دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری از 6 تا 8 تیرماه به میزبانی حوزه هنری استان کرمان برگزار شد.

0