چهارشنبه 2 خرداد 1403
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9610455
  • 22 اردیبهشت 1402
  • 12:12
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
نکات ایمنی مربوط به کولرهای آبی را رعایت کنید

توصیه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان؛

نکات ایمنی مربوط به کولرهای آبی را رعایت کنید

معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: شهروندان برای حفظ جان و سلامتی خود، نکات ایمنی مربوط به کولرهای آبی را رعایت کنند.

به‌گزارش کرنا، محمدجواد بلوردی، با اشاره به فرارسیدن فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی افزود: کولر باید توسط سرویس‌کار مجاز نصب و راه‌اندازی شود و مطالعه دفترچه‌ راهنمای کولرها نیز، ضروری است.

وی یادآور شد: هرساله تعداد زیادی از هم‌وطنان به‌علت رعایت‌نکردن اصول ایمنی مربوط به کولرهای آبی، دچار برق‌گرفتگی و حوادث خطرناک دیگر می‌شوند.

معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، با بیان اینکه در بسیاری از موارد، افراد به‌علت ناآگاهی و بی‌تجربگی، برق را قطع نمی‌کنند و دچار برق‌گرفتگی می‌شوند، افزود: درحالی‌که هر کولری در زمان راه‌اندازی یا سرویس سالیانه، حتماً باید خاموش باشد.

وی ادامه داد: شهروندان باید توجه داشته باشند که قطع بودن کلید کولر، دلیل بر برق‌دارنبودن سیستم‌های کولر نیست و در صورت امکان باید حتماً کلید مرکزی برق، قطع شود. 

بلوردی با تأکید بر ضرورت کنترل مسیر انشعاب جریان برق و سیم‌کشی کولر و اطمینان از سالم بودن آن، یادآور شد: در مواقع ترک منزل در مدت‌زمان طولانی و مسافرت، باید جریان برق و آب کولر قطع شود.

وی با اشاره به لزوم نصب فیوز مناسب در کولرها، افزود: شهروندان توجه داشته باشند ریختن آب با شیلنگ روی پوشال‌ها می‌تواند خطرآفرین باشد.

معاون سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با بیان اینکه در هنگام نصب کولرها باید دقت شود که خطر سقوط نداشته باشد، خاطرنشان کرد: جهت جلوگیری از آتش‌سوزی، بهتر است کولرها در مکان‌های امن و با فاصله از دودکش‌ها نصب شوند.

15.6519