پنج شنبه 28 تیر 1397
نسخه آزمایشی
  • پلیس
  • شماره خبر: 9605436
  • 18 مهر 1396
  • 09:15
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
نیروی انتظامی حافظ جان و مال مردم است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان:

نیروی انتظامی حافظ جان و مال مردم است

نماينده ولي فقيه در استان گفت: نيروي انتظامي با عملكرد بي‌نقص خود، به خوبي از جان و مال مردم حفاظت مي‌كند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، به مناسبت هفته‌ی ناجا فرمانده‌ی نیروی انتظامی و جمعی از پرسنل و روسای پلیس‌های تخصصی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، دیدار کردند.

در این دیدار، آیت‌اللله جعفری در سخنانی نیروی انتظامی را حافظ جان و مال مردم دانست و با اشاره به این‌که جامعه، تکلیف بیش از توان از نیروی انتظامی نمی‌خواهد، گفت: امنیت و مقابله با مواد مخدر از جمله توقعات مردم است که اگر راه علاج اساسی برای معضل اعتیاد پیدا شود، مردم را خوشحال می‌کند.

وی با اشاره به روایتی از امام علی علیه السلام که "هیچ بی نیازی همانند عقل و هیچ فقری بدتر از جهل، هیچ میراثی بالاتر از ادب و هیچ پشتیبانی بالاتر از مشورت کردن نیست" تکلیف را درمدار عقل دانست و افزود: دلیل بیش‌تر افرادی که دنبال کارهای خطرناک می‌روند به کار نینداختن عقل است زیرا اگر دین هم نباشد عقل می‌تواند از لغزش‌ها جلوگیری کند.

امام جمعه کرمان با استفاده از این روایت افزود: اگر انسان ادب داشته باشد، دیگر نیازی به مطرح کردن حسب و نسب نیست.

وی با تاکید به اهمیت مشاوره در زندگی تصریح کرد: در کارهای مهم باید با افراد زبده مشورت کنید، مشورت در مکتب ما خیلی اهمیت دارد، پیامبر با این‌که عقل کل بود اما خداوند دستورداد با اصحاب خود مشورت کند؛ این نشان می‌دهد فوائد مشورت زیاد است و افراد  باید با افراد عاقل و خردمند درهمه‌ی امور مشورت کنند.

سردار رضا بنی اسدی فر، هم در سخنانی با بیان این‌که نیروی انتظامی تلاش دارد از ظرفیت موجود برای خدمت به مردم استفاده کند گفت: اعتیاد جوانان، یکی از عوامل افزایش طلاق است و اعتیاد یکی از دغدغه‌های پلیس است.

فرمانده انتظامي استان معضل حاشیه نشینی را از دیگر دغدغه‌های پلیس خواند و خواستار همکاری ائمه‌ی جمعه و جماعات در جهت رفع این مشکلات شد.
وی
 تجمعات مذهبی را فرصتی برای پرداختن به این آسیب‌ها دانست

15.647