سه شنبه 30 مهر 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607920
  • 20 تیر 1398
  • 11:22
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
نیروی انسانی ارزشمندترین دارایی هر دستگاهی است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار:

نیروی انسانی ارزشمندترین دارایی هر دستگاهی است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان، نیروی انسانی را ارزشمندترین دارایی هر دستگاه دانست. رضا دادگرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار کرمان‌شهر، با تأکید بر این‌که آموزش‌های کاربردی برای ارتقای سطح دانش و آگاهی کارکنان هر دستگاه ضرورت دارد، گفت: با توجه به این‌که نیروی انسانی ارزشمندترین دارایی هر دستگاه محسوب می‌شود؛ بنابراین، در حال پیگیری هستیم تا آموزش‌ها اثربخش‌تر و هدف‌مندتر از گذشته باشد

وی افزود: با توجه به تعاملی که امروزه در جوامع انسانی وجود دارد، آموزش از مهم‌‌ترین کارهایی است که باید به‌طور جدی پیگیری کنیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان به راه‌اندازی مدیریت تحول اداری اشاره کرد و گفت: با فعال شدن این مدیریت، آموزش‌ها نسبت به گذشته هدفمندتر خواهد شد.

 به‌دنبال تدوین برنامۀ اجرایی هستیم
دادگرپور با بیان این‌که در رابطه با تدوین برنامۀ بلندمدت شهرداری، با دانشگاه باهنر در تعامل هستیم، گفت: در این زمینه قصد نداریم برنامه فقط علمی باشد؛ بلکه به‌دنبال تدوین برنامۀ اجرایی هستیم که امیداواریم تا پایان سال برنامۀ بلندمدت شهرداری کرمان تدوین شود.
وی در خصوص نرم‌افزارهای شهرسازی و اداری مالی شهرداری نیز گفت: انتخاب نرم‌افزار شهرسازی، طی یکی‌دو هفتۀ آینده نهایی می‌شود، اما نرم‌افزار اداری مالی با جدیت پیگیری شده و الان، حدود 60 درصد پیشرفت دارد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان افزود: برای اجرای فیبر نوری هم طی هفتۀ جاری فراخوان خواهیم داد. 
دادگرپور به توجه مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، نسبت به موضوعات رفاهی کارکنان شهرداری اشاره کرد و گفت: در حوزۀ رفاهی، با توجه به پیگیری شهردار کرمان، شرکت تعاونی مصرف کارکنان شهرداری فعالیت خود را از سر گرفته است؛ ضمن این‌که همکاران می‌توانند از برخی فروشگاه‌ها، به‌صورت اقساط خرید کنند.
وی افزود: اِسکان کارکنان شهرداری در مشهد، ازجمله دیگر خدمات رفاهی است که به کارکنان داده می‌شود؛ ضمن این‌که با شهرداری‌های برخی شهرهای دیگر ازجمله یزد و بندرعباس تعامل برقرار کردیم تا همکاران بتوانند از محل‌های اسکان این شهرداری‌ها استفاده کنند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان ادامه داد: بیمه معلم هم به‌خوبی توانسته خدماتی که مدنظر شهرداری بوده، به کارکنان شهرداری ارایه کند؛ هم‌چنین مبلغی هم که ازسوی بیمه سامان طی سه‌سال گذشته به همکاران پرداخت نشده بود، در هفتۀ گذشته پرداخت شد.
 

سال 97، 155 نفر از نیروهای شهرداری بازنشسته شدند
دادگرپور با بیان این‌که در سال 97، 155 نفر از نیروهای شهرداری بازنشسته شدند و این روند هم‌چنان ادامه دارد، گفت: سال گذشته 46 نفر با سختی کار بازنشسته شدند که اگرچه برای شهرداری بار مالی داشت، اما همکاران بازنشسته، از آن منتفع شدند.
وی افزود: امسال نیز هم‌چنان پرداخت سختی کار کارکنان بازنشسته را دنبال می‌کنیم تا به همکارانی که واجد شرایط هستند، پرداخت شود؛ ضمن این‌که نیروهایی که به مرز بازنشستگی می‌رسند، اقدامات لازم برای بازنشسته شدن آن‌ها انجام می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان عملکرد مدیریت املاک و مستغلات شهرداری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مدیریت تشخیص و وصول درآمدهای شهرداری به‌خوبی فعال است و به‌ویژه در زمینۀ وصول مطالبات کمیسیون ماده 77 که چندین‌سال معطل مانده بود، اقدامات مطلوبی انجام داده است.
سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری کرمان به حوزۀ مدیریت سرمایه‌گذاری شهرداری هم اشاره کرد و گفت: با توجه به نبود زیرساخت‌های لازم، امکان برگزاری همایش سرمایه‌گذاری طی دوسه‌ماه آینده وجود ندارد، اما در تلاش هستیم این همایش تا آخر امسال برگزار شود.
دادگرپور افزود: از دو تن از اساتید هم دعوت کردیم که دوره‌های آموزشی در حوزۀ سرمایه‌گذاری برگزار کنیم که طی هفتۀ آینده، آقای دکتر ندیم از تبریز در کرمان حضور پیدا خواهد کرد؛ هم‌چنین آقای دکتر تاجیک از سازمان شهرداری‌ها، در حوزۀ سرمایه‌گذاری دورۀ آموزشی برگزار خواهد کرد.
وی ادامه داد: بیشتر پرونده‌های حوزۀ سرمایه‌گذاری ازجمله پارکینگ کوچه 12 خیابان شریعتی، بهار رضوی و ملک تجاری بولوار حمزه نیز تعیین‌تکلیف شده است.
 

بودجه‌ای اصولی‌تر از سال گذشته به شورا ارایه می‌کنیم
دادگرپور هم‌چنین با بیان این‌که به‌دنبال تکمیل بودجه‌ریزی سال گذشته هستیم، گفت: از هم‌اکنون کار شروع شده تا امسال بودجه‌ای اصولی‌تر از سال گذشته به شورای اسلامی شهر کرمان ارایه کنیم.
وی افزود: هم‌چنین با توجه به این‌که بودجه به‌صورت واقعی تدوین شده، پیش‌بینی می‌شود بودجۀ امسال بیش از 90 درصد محقق شود.
سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری کرمان در خصوص بدهی‌های شهرداری به پیمان‌کاران هم گفت: بیشتر بدهی‌های شهرداری به پیمان‌کاران پرداخت شده است.
دادگرپور افزود: بدهی شهرداری به پیمان‌کارانی که بدون قرارداد کار کرده بودند، هم‌چنان باقی مانده که در این زمینه پیشنهادی به شورای اسلامی شهر ارایه و در شورا مصوب شد، اما در فرمانداری مورد تأیید قرار نگرفت.
وی در عین حال بیان کرد: البته این موضوع در حوزۀ معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی پیگیری می‌شود؛ چراکه باید قراردادی وجود داشته باشد تا حوزۀ مالی پرداخت کند.

 از برگزاری جشنوارۀ «تابستان کرمان» به‌صورت جدی حمایت می‌کنیم
دادگرپور با بیان این‌که یکی از مواردی که شهردار کرمان به‌صورت جدی دنبال می‌کنند، ارتقای فرهنگ شهروندی و شهرنشینی است، گفت: ازجمله مواردی که در این زمینه در حوزۀ معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری پیگیری می‌شود، جشنوارۀ «تابستان کرمان» است.
وی به برگزاری جشنوارۀ «نوبهار کرمان» در نوروز امسال اشاره کرد و گفت: جشنوارۀ «نوبهار کرمان»، شهر کرمان را در حوزۀ فرهنگی متحول کرد و جشنوارۀ «تابستان کرمان» هم اقدام بسیار مطلوبی است که از معاونت فرهنگی اجتماعی برای تلاش جهت برگزاری این جشنواره تشکر می‌کنیم.
وی افزود: ما با تمام توان از جشنوارۀ «تابستان کرمان» پشتیبانی خواهیم کرد.

 

محمدرضا احمدی

31.2505