دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607238
  • 10 آبان 1397
  • 12:59
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
هفته آینده نمایشگاه کتاب و مطبوعات برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

هفته آینده نمایشگاه کتاب و مطبوعات برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: هفدهمین نمایشگاه بزرگ ناشران ایران در کرمان و چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان از 19 تا 24 آبان با شعار حال خوش خواندن در محل سایت نمایشگاه جنوب شرق برگزار می‌شود.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در نشست خبری هفدهمین نمایشگاه بزرگ ناشران ایران در کرمان و چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان گفت: 644 ناشر در قالب 330 غرفه در هفدهمین نمایشگاه بزرگ ناشران ایران در کرمان شرکت خواهند کرد.

محمد رضا علیزاده افزود: در این نمایشگاه 50 هزار عنوان کتاب در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته خواهد شد.

وی تصریح کرد: 650 میلیون تومان بن کتاب با تخفیف 20 درصد در نمایشگاه کتاب کرمان توزیع می‌شود و ناشران نیز 10 درصد تخفیف فروش دارند.

وی تصریح کرد: نشست‌های نقد و بررسی کتاب با حضور منتقدان و نویسندگان، تالار گفت و گو، اجرای برنامه‌های ویژه‌ی کودکان و نوجوانان از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره است.

علیزاده با اشاره به نگرانی برخی کتا‌ب‌فروشی های کرمان از برگزاری نمایشگاه تصریح کرد: با اطلاع‌رسانی به موقع از صاحبان کتاب‌فروشی کرمان خواستیم نمایندگی ناشرین کشوری را در نمایشگاه برعهده داشته باشند و همچنین بن‌های کتاب عرضه شده در نمایشگاه در کتابفروشی‌های سطح شهر نیز قابل استفاده است.

وی بیان کرد: با هماهنگی فرمانداری‌ها شاهد حضور کاروان‌های فرهنگی با موضوع ترویج کتابخوانی و شرکت نخبگان در نمایشگاه کتاب کرمان هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: با تعامل صورت گرفته با شهرداری کرمان تسهیلات لازم برای بازدید کنندگان فراهم می شود و این نمایشگاه فرصتی برای حضور دانشجویان و علاقه مندان است.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان هم در این نشست گفت: با هدف کاهش هزینه‌ها، چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان هم‌زمان با نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان برگزار می‌شود.

روح الله خدیشی در این نشست افزود: تاکنون 50 رسانه برای شرکت در این نمایشگاه ثبت نام کرده‌اند و 60 غرفه در نمایشگاه داریم.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان گفت: هم‌زمان با نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان، در روز 23 آبان نفرات و اول تا سوم جشنواره مطبوعات و رسانه های استان نیز معرفی می‌شوند.

وی گفت: هم‌زمان با نمایشگاه، گالری نقاشی‌های استاد علومی نیز برگزار می‌شود که عواید حاصل از آن به زلزله‌زدگان کرمانشاه اختصاص پیدا می‌کند.

0