یک شنبه 19 مرداد 1399
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9608491
  • 16 بهمن 1398
  • 12:35
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
همه با هم فیلم تماشا ‌کنیم

در سی‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم فجر در کرمان؛

همه با هم فیلم تماشا ‌کنیم

علیرضا فدایی کرمانی- امسال به روال چند سال اخیر، سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر همزمان با تهران در کرمان نیز برگزار می شود. اما شاید تفاوت عمده این دوره نسبت به دوره‌های قبل نمایش و اکران تعداد قابل توجهی از آثار مطرح این دوره از جشنواره در کرمان است.

. این درحالی است که متاسفانه مسوولین جشنواره و مهم‌تر از آن تهیه کنندگان فیلم‌های شرکت کننده تمایل چندانی به نمایش فیلم در شهرستان‌ها ندارند و از همین رو جشنواره‌های فیلم فجر که به طور همزمان در برخی از مراکز استان‌ها برگزار می‌شود، نسبت به کلیت جشنواره در تهران کم فروغ‌تر و با نمایش فیلم‌های نه چندان مطرح همراه است. اگر چه امسال هم جای فیلم‌هایی مانند: «مغز استخوان»، «قصیده گاو سفید»، «روزصفر» و «آن شب» در جدول نمایش فیلم‌های کرمان خالی است، اما خوشبختانه همانطور که اشاره شد، امسال در بین عناویم فیلم‌هایی که درجشنواره فیلم فجر کرمان اکران می‌شوند، چند اثر مطرح دیده می‌شود که از آن جمله می‌توان به فیلم‌های: «خون شد، مسعود کیمیایی»، «درخت گردو، محمد حسین مهدویان»، «شنای پروانه،محمد کارت»، «پوست، برادران ارک» خروج، ابراهیم حاتمی‌کیا» و....اشاره کرد.

 نمایش 14 فیلم از 28 فیلم جشنواره در کرمان
دبیر اجرایی جشنواره فیلم فجر در کرمان به کرمان‌شهر می‌گوید: امسال نهمین باری است که جشنواره فیلم فجر همزمان در کرمان برگزار می‌شود و خوشبختانه تا کنون شاهد استقبال خوبی از سوی همشهریان کرمانی در خصوص  پیش فروش بلیط‌های جشنواره بوده‌ایم. در این دوره از بین بیش از 28 فیلم حاضر در جشنواره فجر 14 فیلم درکرمان نمایش داده می‌شود. جدول نمایش فیلم‌ها به گونه‌ای است که همه گروهای مخاطب می‌توانند فیلم‌های مورد علاقه خود را ببینند.
 عابدین‌پور اضافه می‌کند: این دوره جشنواره فجر درکرمان با همکاری شهرداری برگزار می‌شود و برنامه داریم در دو فرهنگسرای ماه بنی هاشم و جان جهان در شهرک بنی‌هاشم و توکل آباد در طی جشنواره فجر برای خانواده‌های علاقمند به تماشای فیلم که تمکن مالی جهت خرید بلیط ندارد، برنامه نمایش فیلم از آثار سینمای ایران داشته باشیم و همه با هم فیلم تماشا کنیم. 
او در خصوص تشریح سایر برنامه های این دوره جشنواره فجر در کرمان می‌افزاید: امسال فرم‌های نظرسنجی تهیه کرده‌ایم که نظر تماشاگران در خصوص فیلم‌های نمایش داده شده درآن درج می‌شود و قصد داریم در انتهای جشنواره فیلم منتخب تماشاگران کرمانی را اعلام کنیم. همچنین با کمک تعدادی از روزنامه‌نگاران هنری و منتقدین سینما در کرمان در طول جشنواره  به ترتیب نمایش آثار قصد داریم به فیلم‌ها امتیاز دهیم و فیلم منتخب منتقدان و روزنامه‌نگاران را براساس امتیازهای داده شده را نیز معرفی کنیم.
شایان ذکر است که کرمان جزو چند مرکز استان کشور است که بیشترین صندلی و سالن سینما را دارا می باشد.در این دوره از جشنوارهفیلم فجر شهرداری کرمان با تبلیغات مناسب در سطح شهرو همچنین فضاسازی زیبا داخل سالن های سینما و چاپ بلیط و...تلاش فراوانی در برگزاری هرچه بهتر جشنواره فجر در کرمان داشته است.

15.6244