پنج شنبه 11 خرداد 1402
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9610457
  • 23 اردیبهشت 1402
  • 16:40
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
همکاری شهرداری کرمان در ساخت «مرکز آموزشی، ورزشی و بازتوانی کودکان اتیسم»

شهردار کرمان اعلام کرد:

همکاری شهرداری کرمان در ساخت «مرکز آموزشی، ورزشی و بازتوانی کودکان اتیسم»

شهردار کرمان، از همکاری مؤثر شهرداری برای ساخت بنای عام‌المنفعۀ «مرکز آموزشی، ورزشی و بازتوانی کودکان اتیسم» خبر داد.

به‌ گزارش کرنا، سعید شعرباف، در مراسم امضای قرارداد ساخت این مجموعه که با حضور مدیرعامل بنیاد خیریه بناهای ماندگار شهرداری و مدیر مؤسسه خیریه «جمعیت شادی‌های کوچک پاک‌دلان کرمان»، برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش‌های این مجموعه، برای شادی و رفاه کودکان اتیسم، گفت: شهرداری کرمان تداوم فعالیت بنیاد خیریه بناهای ماندگار را که اساسنامه آن بر استفاده از توانمندی‌های مادی و معنوی مردم تأکید دارد و برای رشد و شکوفایی استعدادهای شهر و رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی شهروندان تلاش می‌کند، در دستور کار خود دارد.

وی، با اشاره به رویکرد بنیاد خیریه بناهای ماندگار شهرداری برای احداث‌و ایجاد بناهای عام‌المنفعه با مشارکت خیّران حقیقی و حقوقی، افزود: شهرداری به‌منظور کمک به خیّران و مؤسسات خیریه برای ساخت‌وساز بناهای عام‌المنفعه، با واگذاری زمین و مشارکت در پرداخت عوارض صدور پروانه ساختمانی، با خیّران همراهی می‌‎کند.
شهردار کرمان، با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر کرمان و هیأت مدیره بنیاد خیریه بناهای ماندگار و با استناد به بند ۲۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، گفت: بر این اساس به‌درخواست مؤسسه خیریه، برای ساخت مرکزآموزشی، ورزشی و بازتوانی کودکان اتیسم، موافقت شده است.
شعرباف افزود: طبق قرارداد بین بنیاد خیریه بناهای ماندگار و مؤسسه خیریه «جمعیت شادی‌های کوچک پاکدلان کرمان»، زمینی با کاربری آموزشی واقع در خیابان «گلدشت»، خیابان «گلبرگ»، برای ساختِ این مرکز اختصاص پیدا کرده است.
وی مساحت بنای «مرکز آموزشی، ورزشی و بازتوانی کودکان اتیسم» را ۲۲۰۰ مترمربع ذکر کرد و ادامه داد: ساختمان این مجموعه، شامل سالن چندمنظوره، ژیمناستیک رزمی، بدنسازی، استخر و مرکز ارزشیابی رشد حرکتی و بخش مدیریت است.
شهردار کرمان، با اشاره به حفظ مالکیت شهرداری در این قرارداد، افزود: براساس برنامه زمان‎بندی‌، حداکثر دوسال برای ساخت این مجموعه در نظر گرفته شده است.

0