دوشنبه 4 مرداد 1400
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608996
  • 31 اردیبهشت 1399
  • 17:02
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
هنوز زمان مناسبی برای سفر نیست

شناسایی ۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان در ۲۴ ساعت گذشته؛

هنوز زمان مناسبی برای سفر نیست

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با انجام آزمایش روی ۲۳۲ نمونه‌ی مشکوک در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شد و شمار کل مبتلایان تا عصر چهارشنبه به ۱۳۲۰ نفر رسید.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مهدی شفیعی ۳۱ اردیبهشت‌ماه در نشست خبری مجازی افزود: ۱۰ نفر از بیماران جدید بستری، شش نفر بیمار سرپایی، ۹ نفر از پرسنل بهداشتی و درمانی و ۲۱ نفر از اطرافیان بیماران هستند که در طرح غربال‌گری فعال شناسایی شده‌اند.
وی ادامه داد: ۱۰ نفر از بیماران جدید از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمان، ۲۰ نفر از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌ پزشکی جیرفت، ۱۲ نفر از حوزه‌ی دانشگاه علوم ‌پزشکی بم، سه نفر از حوزه‌ی دانشکده‌ی علوم‌ پزشکی سیرجان و یک نفر از حوزه‌ی دانشگاه علوم ‌پزشکی رفسنجان هستند.
مدیرگروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمان بیان کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مرد که از مهاجران افغانستانی ساکن شهر کرمان بود به‌دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد و شمار جان‌باختگان از ابتدای اپیدمی تاکنون به ۶۸ نفر رسید.
شفیعی خاطرنشان کرد: تلاش‌ها برای غربال‌گری و شناسایی بیماران، پیش از بدحال شدن آن‌ها ادامه دارد؛ افزایش آمار استان طی هفته‌های اخیر نیز به دلیل غربال‌گری و بیش‌تر مربوط به بیماران سرپایی و حتی افراد مثبت بدون علامت است.

وی تصریح کرد: موضوع نگران‌کننده اینجاست که ما نمی‌توانیم همه‌ی افراد ناقل بدون علامت را شناسایی کنیم؛ بنابراین اگر همه‌ی مردم نکات بهداشتی را رعایت نکنند، حضور افراد ناقل در جامعه ممکن است باعث گسترش ویروس و انتقال آن به گروه‌های حساس از جمله سالمندان شود که می‌تواند آمار بستری و مرگ‌ومیر را افزایش دهد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان یادآور شد: هنوز زمان مناسبی برای آغاز سفرها نیست و همچنان خانه امن‌ترین مکان است.

 

16.7515