سه شنبه 20 آذر 1397
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607052
  • 19 شهریور 1397
  • 12:14
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
هیچ محدودیتی برای حضور شرکت‌های هواپیمایی در کرمان وجود ندارد

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان:

هیچ محدودیتی برای حضور شرکت‌های هواپیمایی در کرمان وجود ندارد

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان، گفت: هیچ محدودیتی برای حضور شرکت‌های هواپیمایی در کرمان وجود ندارد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: درحال حاضر روزانه 25 پرواز در 5 فرودگاه موجود در سطح استان کرمان انجام می‌شود.

علی قاسمی‌زاده با بیان این‌که استان کرمان با شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، شیراز، اهواز، زاهدان، بندرعباس و کیش ارتباط پروازی دارد، تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر ماهان، زاگرس، ،آسمان و کیش ایر به صورت مستمر از مبدا و یا به مقصد فرودگاه‌های کرمان، رفسنجان، سیرجان، بم و جیرفت پرواز مستقیم دارند.

قاسمی‌زاده با تاکید بر این‌که همه شرکت‌های هواپیمایی در صورت  تمایل می‌توانند در استان کرمان فعالیت کنند، افزود: خطوط پروازی استان کرمان در انحصار هیچ شرکت هواپیمایی نیست و هرکدام از ایر لاین‌ها می‌توانند برای راه اندازی خطوط پروازی در خواست بدهند.

وی با بیان این‌که دفاتر خدمات مسافرتی نیز می‌توانند برای چارتر پرواز اقدام کنند، تاکید کرد: در حال حاضر تعدادی از خطوط پروازی استان کرمان در چارتر این دفاتر است و هیچ محدودیتی برای افزایش تعداد این خطوط وجود ندارد.

قاسمی‌زاده با اشاره به این‌که برخلاف برخی اظهارنظرها کرمان در بن‌بست هوایی قرار ندارد، تصریح کرد: راه‌اندازی هر خط پروازی باید برای ایر لاین‌ها صرفه اقتصادی داشته باشد اما متاسفانه به دلایلی برخی خطوط پروازی، مسافر چندانی ندارند و  همین مساله باعث حذف آن خط پروازی از فرودگاه‌های استان کرمان می‌شود.

وی با بیان این‌که دفاتر خدمات مسافرتی می‌توانند به تنهایی و یا با مشارکت سایر دفاتر نسبت به راه اندازی خطوط پروازی جدید اقدام کنند، خاطرنشان کرد: بدون شک دفاتر خدمات مسافرتی بهتر می‌توانند در پایداری یک خط پروازی نقش داشته باشند.

0