پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607478
  • 16 دی 1397
  • 10:01
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
يکي از دلايل زياد شدن سگ‌هاي ولگرد بيرون گذاشتن زباله است

رييس مرکز بهداشت شهرستان کرمان:

يکي از دلايل زياد شدن سگ‌هاي ولگرد بيرون گذاشتن زباله است

رييس مرکز بهداشت شهرستان کرمان گفت: يکي از عوامل زياد شدن سگ‌هاي ولگرد خود مردم هستند که زباله ها را بي موقع بيرون مي‌گذارند زيرا سگ‌ها و گربه ها از زباله ها تغذيه کرده و اين باعث افزايش زاد و ولد درميان آن‌ها مي‌شود.

ارسلان اسکندري در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری کرمان‌آن‌لاين  با اشاره به اين که مردم بارها از وجود سگ‌هاي ولگرد به مرکز بهداشت شکايت کرده‌اند، گفت: هرچند شهرداري و مرکز بهداشت براي رفع اين مشکل پيگيري‌ها واقدامات زيادي انجام داده‌اند اما اگر مردم زباله‌ها ي خود را بي‌موقع  بيرون نگذارند سگ‌ها و گربه‌ها نمي‌توانند ازآن‌ها تغذيه کنند و جلوي زاد وولد آنها گرفته مي‌شود.

وي در ادامه  به انتقال بيماري هاري از طريق سگ به مردم هشدار داد و افزود:  هيچ سگي بي‌علت گاز نمي‌گيرد بنابراين خنديدن و نشان دادن دندان به سگ، به طور مستقيم در چشمان سگ نگاه کردن، دست و پا تکان دادن و فرار کردن باعث تحريک سگ شده و ممکن است به فرد حمله کند.

اسکندري تاکيد کرد: هرچند تعداد سگ‌هاي هار در شهر اندک است اما در صورت گازگرفتگي توسط سگ بايد به طور حتم واکسن ضد هاري به فرد زده شود .

وي همچنين به مشکل نخاله‌هاي ساختماني اشاره و خاطر نشان کرد: گذاشتن نخاله‌ها در گوشه وکنار شهر و داخل محدوده شهري کار اشتباهی است زیرا پشه عامل سالک در زير نخاله‌ها رشد کرده و باعث انتشار اين بيماري پوستي مي‌شود.

رييس مرکز بهداشت شهرستان کرمان درادامه آموزش مسايل بهداشتي به مردم را ضروري برشمرد و گفت: از هفته آينده در سالن فرهنگ سراي کوثر در قالب تاتر موضوع‌هاي بهداشتي به مردم آموزش داده مي‌شود.

وي ياد آور شد: اين تاتر پنج شنبه شب‌ها از ساعت 8 تا 10 شب اجرا مي‌شود و از عموم مردم مي خواهيم اين نمايش را ببينند.

مهديه جعفري

 

0