چهارشنبه 14 خرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607596
  • 2 اسفند 1397
  • 10:09
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
پاسخ پرسش‌ها و ابهام‌های خود را دریافت کنید

با پیوستن به شبکۀ شهروندی؛

پاسخ پرسش‌ها و ابهام‌های خود را دریافت کنید

با پیوستن به شبکۀ شهروندی پاسخ پرسش‌ها و ابهام‌های خود را دریافت کنید. به گزارش مدیریت ارتباطات معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، مردم می‌توانند با پیوستن به شبکۀ شهروندی، ضمن دریافت پاسخ ابهام‌ها و پرسش‌های خود، با آگاهی بیشتر از خدمات شهرداری استفاده کنند. هم‌چنین مردم می‌توانند از طریق شبکۀ شهروندی، مسایل و مشکلات خود را به اطلاع مدیران شهرداری برسانند. ایجاد پیوستگی و انسجام در برنامه‌های فرهنگی اجتماعی شهر، از دیگر ویژگی‌ها و مزایای شبکۀ شهروندی است، ضمن این‌که مردم از این طریق از تمام برنامه‌های فرهنگی‌هنری مراکز فرهنگی شهرداری نیز مطلع خواهند شد.

 افزایش ضریب نفوذ شهرداری
ازسوی دیگر با توجه به این‌که ضریب نفوذ شهرداری در محله‌های مختلف شهر محدود است، شهرداری نمی‌تواند آموزش‌های شهروندی در حوزه‌های مختلفِ پسماند، تفکیک زباله از مبدأ، آموزش‌های ایمنی و آتش‌نشانی و غیره را به‌طور کامل به مردم ارایه دهد که با پیوستن شهروندان به شبکۀ شهروندی، ضریب نفوذ شهرداری بین مردم افزایش یافته و می‌تواند این آموزش‌ها را به‌راحتی به مردم ارایه کند؛ ضمن این‌که این شبکه به کاهش آسیب‌های اجتماعی، رونق فعالیت‌های فرهنگی‌هنری در محله‌ها، بهبود نظافت شهر و مواردی از این‌دست کمک می‌کند.
شبکۀ شهروندی هم‌چنین می‌تواند به شکل‌گیری شوراهای اجتماعی محله‌ها، کمک کند و موجب شود تا این شوراها با سرعت بیشتری در محله‌ها ایجاد شوند.
یکی از الزامات تمام دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه‌های خدمت‌رسان، داشتن ارتباط دوسویه با مردم است؛ به‌ویژه دستگاه خدمت‌رسانی مثل شهرداری که در حوزۀ فرهنگی فعال است، به یک شبکۀ دوسویۀ رفت‌و‌برگشت اطلاعات نیاز دارد که این مهم تاکنون در معاونت فرهنگی اجتماعی کرمان به شکل منسجم پیش نرفته و اگرچه برخی فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ، شبکه‌هایی برای خود دارند، اما معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری غیر از رسانه‌های فضای مجازی و نشریۀ کرمان‌شهر که تیراژ محدودی دارد، تقریباً فضایی برای ارتباط با مردم ندارد؛ بنابراین، ضرورت دارد رفته‌رفته به‌صورت پیوسته سیستمی ایجاد شود که به‌طور دائم افرادی که به هر شکل از درگاه‌های مختلف با شهرداری به‌ویژه حوزۀ فرهنگی ارتباط دارند، به این شبکه بپیوندند و به شبکۀ سراسری خدمات فرهنگی شهرداری متصل شوند.

 ارایۀ خدمات فرهنگی با تخفیف
شهروندان با دریافت کارت در مرحلۀ نخست می‌توانند با تخفیف از خدمات فرهنگی شهرداری استفاده کنند؛ ضمن این‌که هر روز به‌طور زاینده و جوشنده، مزایای جدیدی به این طرح افزوده می‌شود تا کار در بخش‌های مختلف برای شهروندان عضو این شبکه تسهیل شود؛ هم‌اکنون نیز، وب‌سایت رسمی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری و اپیلکشن «کرمون من»، از پیوست‌های شبکۀ شهروندی هستند و سیستم اطلاع‌رسانی از طریق پنل‌های مجزا در کانال‌های فضای مجازی به‌صورت محله‌ای و گسترده، به شبکۀ شهروندی اضافه خواهد شد.

 شبکۀ شهروندی کارت خرید محصولات فرهنگی می‌دهد
شبکۀ شهروندی هم‌چنین به شهروندانی که عضو این شبکه می‌شوند، کارت خرید محصولات فرهنگی می‌دهد.
افرادی که عضو این شبکه می‌شوند، می‌توانند ضمن بهره‌مندی از تخفیف‌های ویژۀ دوره‌های آموزشی و برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی مراکز فرهنگی اجتماعی شهرداری، ازجمله فرهنگ‌سراها، خانه‌های فرهنگ و باشگاه ورزشی، از مزایای دیگر مثل کارت محصولات فرهنگی شامل کتاب، لوازم‌التحریر و بازی‌های فکری بهره‌مند شوند.
ثبت‌نام شبکۀ شهروندی در حال حاضر، با ارایۀ فرم‌ و تهیه و صدور کارت شناسایی برای شهروندان آغاز شده و شهروندان می‌توانند از طریق پایگاه‌های موجود و مراکز فرهنگی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری و سایت «کرمون من» به آدرس http://www.kermooneman.ir/ نسبت به ثبت‌نام و دریافت کارت اقدام کنند.

 

محمدرضا احمدی

0