دوشنبه 16 تیر 1399
  • اقتصاد
  • شماره خبر: 9609111
  • 5 تیر 1399
  • 19:46
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
پایین‌ترین درآمد خانوارهای کشور در استان کرمان است

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان اعلام کرد:

پایین‌ترین درآمد خانوارهای کشور در استان کرمان است

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: در آخرین گزارش طرح آمارگیری هزینه و درآمد خانوار که در روز گذشته اعلام شد، بالاترین درآمد خانوارها در استان تهران و پایین‌ترین درآمد خانوارهای کشور در استان کرمان است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سید مهدی طبیب‌زاده پنجم تیرماه در نشست مشترک هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی و مجمع نمایندگان استان کرمان با انتقاد از عدم اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار در کشور افزود: همۀ فعالان اقتصادی کشور، از فضای کسب و کار ناراضی هستند و هم‌اکنون رتبۀ ایران در فضای کسب و کار دنیا، صد و بیست و هفتم است ضمن آنکه فضای کسب و کار استان کرمان نیز وضعیت خوبی ندارد و استان کرمان در زمستان سال ۹۸ در جایگاه بیست و هشتم کشوری  قرار داشت.

وی درخصوص نوسانات نرخ ارز گفت: وقتی دولت با آن همه ابزار که در اختیار دارد، نمی‌تواند ارزی که از محل فروش نفت، پتروشیمی و ... است را وارد کشور کند، از بخش خصوصی هم نمی‌تواند انتظار چنین کاری را داشته باشد.؛ اما متاسفانه دولت بخش خصوصی را درک نمی‌کند.

رییس اتاق بازرگانی کرمان با اشاره نیاز استان به جذب سرمایه‌گذار بیان کرد: اندیشکده‌های آب و انرژی در اتاق بازرگانی کرمان تشکیل شده و مطالعۀ فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این اندیشکده‌ها در دستور کار قرار گرفته و شناسایی ظرفیت‌های برخی از مناطق استان کرمان انجام شده است.

طبیب‌زاده با تأکید بر لزوم تکمیل زیرساخت‌های صادرات در استان کرمان، خاطرنشان کرد: توسعۀ صادرات امری حیاتی برای توسعۀ استان است. با وجود آنکه وضعیت صادرات غیرنفتی استان کرمان خوب است اما متاسفانه صادرات در استان کرمان بیشتر به‌صورت خام یا محصولات کشاورزی است.

وی با اشاره به لزوم ارتقای بهره‌وری در استان گفت: اقتصاد استان کاملاً غیر بهره‌ور بوده در حالی‌که طبق اسناد بالادستی باید درصدی از توسعۀ استان از این طریق صورت گیرد و برای مثال بخش کشاورزی استان کاملاً غیر بهره‌ور است.

 

0