شنبه 27 مرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9606713
  • 21 خرداد 1397
  • 19:32
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
پردیسان قائم از زباله پاک‌سازی شد

به مناسبت روز جهانی محیط زیست؛

پردیسان قائم از زباله پاک‌سازی شد

شورای مشورتی جوانان شورای شهر اسلامی شهر کرمان با همکاری شهرداری، زباله های جنگل قائم را جمع آوری کردند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، به مناسبت روز جهانی محیط زیست، شورای مشورتی جوانان شورای شهر با همکاری شهرداری در اقدامی نمادین زباله‌ها، پلاستیک‌ها و ضایعات غیرقابل تجزیه را از پردیسان قائم (عج‌الله‌فرجه) پاک‌سازی کردند.

به گفته‌ی برگزارکنندگان، هدف از این حرکت  «نه به ریختن و رهاسازی زباله در طبیعت و توجه مردم  کرمان به تنها جنگل مصنوعی» در این شهر است.

مسئول کمیته محیط زیست شورای مشورتی جوانان گفت: موضوع رهاسازی زباله در طبیعت همواره به‌عنوان یکی از معضلات زیست‌محیطی به جهت ایجاد آلودگی آب، خاک و برهم خوردن چهره‌ی طبیعت باید مورد توجه جدی باشد و این موضوع در مورد شهر کرمان به‌دلیل کمی مناطق سرسبز و جنگلی اهمیت بیش‌تری دارد.

سپیده شفیعی افزود: شهر متعلق به همه‌ی شهروندان است و این عمل نمادین باید به‌عنوان یک فرهنگ، همه‌روزه توسط مردم انجام شود و صرفاً نباید منتظر انجام کارها توسط اداره و نهاد خاصی باشیم.

وی تأکید کرد: شهر متعلق به همه‌ی مردم است و تک‌تک شهروندان باید برای زیباتر شدن آن تلاش کنند.

شفیعی با بیان این‌که برنامه‌ريزي در این خصوص از طرف اعضای شورای اسلامی شهر به‌عنوان یکی از اولویت‌ها مطرح شد، گفت: این مهم با همکاری خوب شهرداری کرمان، جزء اولین فعالیت‌های شورای مشورتی قرار گرفت که خوش‌بختانه هم از سوی اعضای شورای مشورتی و هم از سوی مردم از این حرکت استقبال شد.

وی اظهار داشت: این مهم به‌صورت مداوم و در قالب چند طرح گسترده‌ی زیست‌محیطی دیگر، با همکاری سایر نهادها و سازمان‌ها در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر است.

شایان ذکر است؛ (5 ژوئن)، مصادف با روز جهانی محیط زیست، روزی است که از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم برای نگهداری محیط زیست و تحریک سیاست‌مداران به گرفتن تصمیم‌هایی برای مقابله با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌جانوری انتخاب شده ‌است.

در ایران ۱۵ تا ۲۱ خرداد به‌عنوان هفته‌ی محیط زیست نام‌گذاری شده‌ است.

0