سه شنبه 20 آذر 1397
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9606949
  • 13 مرداد 1397
  • 12:15
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
پویایی و نشاط محله‌ی بنی‌‌هاشم با راه‌اندازی فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم

مدیر فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم بیان کرد:

پویایی و نشاط محله‌ی بنی‌‌هاشم با راه‌اندازی فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم

مدیر فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم (علیه‌السلام) شهرداری کرمان گفت: این فرهنگ‌سرا به پویایی و نشاط بیشتر فضای عمومی محله‌ی بنی‌هاشم کمک کرده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، فاطمه شفیعی با بیان این‌که فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم (علیه‌السلام) بستر مناسبی جهت فعالیت هرچه بهتر و بیشتر فعالان عرصه‌ی فرهنگ و هنر را در این محله فراهم کرده است، گفت: این فرهنگ‌سرا هم‌چنین بستر مناسبی در جهت پیشبرد اهداف مدیریت شهری و ظهور و بروز توانمندی‌ها و خلاقیت‌های شهروندان مهیا کرده است.

وی ادامه داد: مأموریت ما در فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم(علیه‌السلام)، برنامه‌ریزی فرهنگی و تربیتی، ایجاد آمادگی فکری و افزایش دانش و بینش دینی و اجتماعی قشر جوان، برنامه‌ریزی جامع غنی‌سازی اوقات فراغت با هدف شادابی و نشاط اجتماعی، ارتقای سطح طراوت و امید، تقویت هنجارهای ارزشی و باورهای دینی و ملی و کاهش تنش‌های اجتماعی و فرهنگی و در نهایت بالا بردن سطح مشارکت ضابطه‌مندمردم است.

شفیعی افزود: امیدوارم با این نقشه‌ی راه و سند چشم‌انداز یک‌ساله، به‌صورت گام‌به‌گام به این اهداف دست یابیم.

مدیر فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم (علیه‌السلام) یکی از اهداف این فرهنگ‌سرا را کمک و تقویت مساجد و تکیه‌ها و هم‌چنین انجمن‌های مردم‌نهاد محله‌ی بنی‌هاشم ذکر کرد و گفت: کانون‌ها، مساجد و مراکز فرهنگی و قرآنی محله‌ی بنی‌هاشم می‌توانند از تمام توان و ظرفیت این فرهنگ‌سرا استفاده کنند.

وی با بیان این‌که با توجه به مسائل و آسیب‌های اجتماعی موجود در این منطقه از شهر، وجود این فرهنگ‌سرا ضروری بود، گفت: برای احداث این مجموعه جانمایی خوبی شده است.

شفیعی افزود: خوش‌بختانه از یک‌سال پیش که این فرهنگ‌سرا راه‌اندازی شده، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در این محله بوده‌ایم.

گفتنی است؛ فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم(علیه‌السلام) به متراژ 3500 مترمربع و با زیربنایی حدود 700 مترمربع، در شهرک بنی‌هاشم، (بزرگ‌راه آیت‌الله خامنه‌ای، کوچه شماره 27) واقع شده و طی یک‌سال از فعالیت خود با استقبال چشم‌گیری مواجه بوده است.

0