پنج شنبه 28 تیر 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9605657
  • 16 آبان 1396
  • 13:10
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
پیش‌گیری از تصرف ۳۳۳۷ هکتار اراضی ملی کرمان

معاون دادگستری استان کرمان خبر داد:

پیش‌گیری از تصرف ۳۳۳۷ هکتار اراضی ملی کرمان

معاون اجتماعی و پیش‌گیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: تا پایان سال گذشته از تصرف 3337 هکتار اراضی ملی پیش‌گیری شده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمد اسلامی صبح امروز در شورای پیش‌گیری از وقوع جرم افزود: در راستای کارگروه پیش‌بینی و پیش‌گیری از نقاط حاشیه‌نشین و بافت‌های فرسوده در شهر کرمان، ۱۰  نقطه شناسایی شد.

وی بیان کرد: با همکاری معاونت عمرانی استانداری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و راه و شهرسازی، ۲۸۳ روستا که در معرض خطر مهاجرت بودند، شناسایی و به اداره‌های متولی سپرده شدند.

اسلامی افزود: اجرای طرح توانمندسازی روستاها، ایجاد صندوق‌های خُرد روستایی، انجام طرح‌هایی مانند ترسیب کربن و ... در زمینه‌ی جلوگیری از حاشیه‌نشینی مؤثر واقع شده است.

وی ادامه داد: در راستای شناسایی اراضی ملی و دولتی در معرض تخریب، تصرف و گسترش مناطق جدید طی چند مرحله در مجموع ۱۰ نقطه در شهر کرمان و هم‌چنین نقاطی در شهرستان‌های سیرجان، رفسنجان، جیرفت و بم شناسایی و فایل‌های رقومی آن برای جانمایی در طرح کاداستر به ثبت اسناد ارسال شده است.

معاون اجتماعی و پیش‌گیری از وقوع جرم دادگستری کرمان به اجرای طرح کمربند سبز در حاشیه‌ی شهر کرمان اشاره کرد و گفت: این طرح به طول ۷۰ کیلومتر و عرض ۳۰۰ متر با مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار در ۱۲ فاز دیده شده که به‌دلیل مشکلات بی‌آبی تاکنون دو فاز آن حدود ۱۰ درصد اجرا شده که حدوداً در مناطق حاشیه‌نشین است.

وی از اجرای طرح نجات با نظارت معاونت اجتماعی استانداری و همکاری دستگاه‌های مسئول در نقاط حاشیه‌ی شهر کرمان خبر داد و گفت: شش مشاور املاک حاشیه‌ی شهر کرمان نیز شناسایی و با متخلفان برخورد شد.

15.6249