شنبه 27 مرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606709
  • 21 خرداد 1397
  • 11:15
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
چشم انداز نظام قضائی کشور رسیدن به عدالت قضائی اسلامی است

رئیس کل دادگستری استان کرمان:

چشم انداز نظام قضائی کشور رسیدن به عدالت قضائی اسلامی است

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: مهم‌ترین افق و چشم انداز نظام قضائی کشور این است که بتواند به سمت عدالت قضائی اسلامی گام بردارد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، یدالله موحد در جلسه شورای قضائی که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان  برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای هفتم تیر و به ویژه شهادت شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی، گفت: هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی برای بیان خدمات، دستاوردها و پیش‌رفت‌های دستگاه قضائی  برای مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی است.

موحد با اشاره به این‌که  یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دستگاه قضائی کشور است، بیان کرد: بعد از انقلاب در نظام قضائی کشور تحولات اساسی حادث شده است به طور مثال قبل از انقلاب سیستم قضائی کشور وابسته به دولت بود واز استقلال لازم برای اجرای عدالت  برخوردار نبود.

موحد  ادامه داد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رییس قوه قضائیه از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)و ولی فقیه زمان منصوب می‌شود و قوه قضائیه استقلال  لازم را پیدا کرد و در نوع خود  در دنیا بی‌نظیر است.

وی به رخدادهای بسیار مهم در قوه قضائیه پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: محتوای نظام قضائی کشور از فقه پویای شیعه اقتباس شده است و احکامی که در سیستم قضائی کشور اجرا می‌شود براساس مبنای شرعی است.

موحد افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در استان پهناور کرمان تنها 11حوزه قضائی داشتیم اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی 31واحد قضائی در دسترس مردم وجود دارد.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در استان کرمان هم در این جلسه گفت: دشمنان و معاندان نظام با استفاده از امپراطوری رسانه‌ای خود سعی در ناکارآمد جلوه دادن ارکان نظام به ویژه قوه قضائیه را دارند.

محمدباقر اسلامی افزود: می‌طلبد همه‌ی دستگاه‌ها به سربازان خط مقدم جبهه‌ی تحقق عدالت قضائی که قضات شریف وکارمندان خدوم هستند کمک کنند تادر طول سال و به ویژه در هفته قوه قضائه نسبت به تببین خدمات دستگاه قضائی و وظایف واختیارات آن اطلاع رسانی کنند.

15.628