چهارشنبه 20 فروردین 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9608726
  • 28 اسفند 1398
  • 12:33
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
کارگاه‌های بازیافتیِ شهر کرمان پلمب شد

جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا؛

کارگاه‌های بازیافتیِ شهر کرمان پلمب شد

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان از پلمب 99 کارگاه بازیافتی در شهر کرمان توسط شهرداری خبر داد.

محمود ایرانمنش در گفت‌وگو با کرمان‌شهر‌آنلاین، گفت: این اقدام جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، در شهر کرمان بسیار ضروری بود.

وی با اشاره به این‌که طبق بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها، کارگاه‌های بازیافتی تحت نظر سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری هستند، گفت: بر این اساس، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت افزایش سلامت شهروندان، با همکاری نیروی انتظامی و اجراییات شهرداری کرمان، کارگاه‌های بازیافتی غیرمجاز شهر پلمب و از فعالیت آن‌ها جلوگیری شد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری از تعطیلی شب‌بازارها و روزبازارها در شهر کرمان نیز خبر داد و گفت: از فعالیت تمام دست‌فروشان در میدان رسالت، هفت‌باغ  و محدودۀ شهربازی و سایردست‌فروشانی که به‌صورت پراکنده در سطح شهر حضور داشتند، جلوگیری شده و در صورت مشاهدۀ فعالیت، با افراد خاطی برخورد می‌شود.

ایرانمنش افزود: هم‌چنین تا پایان بحران کرونا و عادی‌شدن اوضاع، هیچ مجوزی برای فعالیت دست‌فروشی صادر نخواهد شد.

وی ادامه داد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، به دکه‌های فعال در شهر نیز تذکرات لازم داده شده است؛ بنابراین، صاحبان دکه‌های عرضۀ مواد غذایی و سایر کالاها، باید برای فعالیت در روزهای تعیین‌شده، با اتاق اصناف هماهنگ کنند و در روزهای تعیین‌شده، تعطیل باشند.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان هم‌چنین از عدم صدور مجوز برای فعالیت وانت‌بارهای سیار در شهر خبر داد.

 

جانمایی 30 غرفه برای عرضۀ میوۀ شب عید در شهر کرمان

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان هم‌چنین از جانمایی 30 غرفه برای عرضۀ میوۀ شب عید در شهر کرمان خبر داد.

ایرانمنش با بیان این‌که جانمایی برای عرضۀ میوۀ شب عید، تحت نظارت شهرداری است، هدف از جانمایی غرفه‌های عرضۀ میوه را دسترسی راحت همشهریان به میوۀ مورد نیاز با قیمت مناسب دانست و گفت: قیمت میوه‌های عرضه‌شده به‌ویژه سیب درختی و پرتقال، مصوبۀ ستاد تنظیم بازار است.

وی افزود: فروش میوۀ شب عید، تحت نظر سازمان صمت و با هماهنگی اتاق اصناف و صنف میوه و تره بار است.

ایرانمنش هم‌چنین ازساماندهی افراد متقاضی عرضۀ اقلام سفرۀ هفت‌سین در شهر خبر داد و گفت: در این رابطه حدود 40 مجوز صادر شده و تعدادی از این افراد نیز تحت نظارت مرکز بهداشت، فعالیت می‌کنند.

15.5962