جمعه 9 خرداد 1399
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9607735
  • 19 اردیبهشت 1398
  • 10:59
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
کاهش ساعت کاری موزه‌های استان کرمان در ماه رمضان

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

کاهش ساعت کاری موزه‌های استان کرمان در ماه رمضان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: ساعت کاری موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش این اداره کل در ماه مبارک رمضان یک ساعت کاهش می یابد.

به گزارش‌ کرمان‌شهر‌آن‌لاین،‌ غلامرضا فرخی با تاکید براینکه براساس دستورالعمل اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی کشور فعالیت تمامی اماکن موزه ای تحت پوشش این سازمان در ایام ماه مبارک رمضان یک ساعت کاهش می‌یابد، بیان کرد: براین اساس بازدید‌کنندگان می‌توانند در این ایام همه روزه از ساعت 9 صبح الی 6 بعد‌ازظهر از اماکن موزه ای سطح استان کرمان بازدید کنند.

وی با بیان اینکه استان کرمان دارای بیش از ۲۰ موزه مشارکتی و غیرمشارکتی است، تصریح کرد: بیشترین تعداد بازدید از موزه‌های مذکور در ایام نوروز است به طوری که در برخی از روزها ساعات بازدید از آنها افزایش می‌یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به موزه باستان شناسی کرمان و جیرفت که دارای آثار فراوانی از ادوار مختلف تاریخی هستند، اشاره کرد و افزود: موزه مردم شناسی گنجعلیخان کرمان نیز دارای معماری منحصر بفردی است که نظر هر بیننده را به خود جلب می‌کند.

وی با اشاره به موزه ساز باغ موزه هرندی کرمان که از انواع مختلف آلات و وسایل موسیقی بهره می برد، بیان کرد: موزه‌های مشارکتی کرمان شامل موزه ارتش، دفاع مقدس،‌آگیرا و زرتشتیان می‌باشند.

فرخی خاطرنشان کرد: آشنایی هرچه بیشتر مردم با میراث تاریخی و آثار باستانی مستلزم ایجاد ترغیب در بازدیدکنندگان و ارایه خدمات راهنمایی مناسب از سوی موزه های استان است که این مهم در اولویت کاری  اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان قرار دارد. 

 

0