شنبه 17 خرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608771
  • 18 فروردین 1399
  • 16:57
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
کاهش 52 درصدی ترددهای نوروزی استان کرمان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد

کاهش 52 درصدی ترددهای نوروزی استان کرمان

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان گفت: در ایام نوروز 99 و از تاریخ 25 اسفندماه 98 تا 14 فروردین‌ماه سال‌جاری، حدود چهار میلیون و 238 هزار و 686 تردد در 95 محور مجهز به دستگاه‌های ترددشمار آن‌لاین جاده‌ای استان کرمان گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۲ درصد کاهش تردد را نشان می‌دهد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سید علی حاج‌سیدعلیخانی افزود: کمترین تردد روزانه در محورهای مواصلاتی استان کرمان که مجهز به دستگاه‌های ترددشمار آن‌لاین هستند، در تاریخ ۱۳ فروردین‌ماه ۹۹ با ثبت میانگین دو تردد در ساعت ثبت شده است.
وی ادامه داد: در این مدت محورهای «راور- چترود»، «دیهوک - راور»، «چترود - راور» و «زرند- بافق » کمترین سهم تردد در استان را در ایام نوروز به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان خاطرنشان کرد: به منظور افزایش ضریب ایمنی حمل‌ونقل و جلوگیری از بروز سوانح و تصادفات جاده‌ای در تعطیلات نوروزی، این اداره‌کل طرح گشت‌ نامحسوس کنترل ترافیک جاده‌ای را با همکاری پلیس راه استان، توسط تیم‌های گشت‌زنی و به‌صورت روزانه در محورهای مواصلاتی سطح استان اجرا کرد.
حاج‌سیدعلیخانی با اشاره به نقش دوربین‌های ثبت تخلف دوربین هوشمند در جاده‌های استان در کنترل ترافیک استان اشاره کرد و گفت: از جمله راهکارهای موثر و کارا در این جهت، کنترل سرعت در محدوده ایمن و مجاز با استفاده از سامانه های هوشمند کنترل ترافیک است که ضمن استفاده کمینه از نیروی انسانی بیشترین کنترل را بر سرعت‌های غیر مجاز و حادثه ساز در طول راهها تامین می‌کند.

 

0