چهارشنبه 20 فروردین 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608712
  • 26 اسفند 1398
  • 18:41
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
کشف مقادیری محلول ضدعفونی احتکارشده و پلمب انبار آن در کرمان

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان خبر داد:

کشف مقادیری محلول ضدعفونی احتکارشده و پلمب انبار آن در کرمان

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان گفت: 1232 محول ضدعفونی‌کننده‌ی احتکاری در یک انبار شرکت پخش اقلام بهداشتی در شهر کرمان کشف شده که این اقلام بین مردم توزیع خواهد شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، دادخدا سالاری  افزود: با توجه به کمبود اقلام ضدعفونی‌کننده و بهداشتی در سطح استان و احتکار و توزیع برخی از این اقلام در بازار سیاه، اداره‌کل اطلاعات استان کرمان با احکام و دستورات قضایی موفق شد ۷۷ کارتن ژل ضدعفونی‌کننده به تعداد ۱۲۳۲ محلول ضدعفونی‌کننده‌ی دست را از داخل انبار یک شرکت پخش کشف و توقیف کند.
وی بیان کرد: متهم تحت پیگرد قضایی قرار گرفته و برای وی تشکیل پرونده شده و محل انبار احتکار برای  تحقیق و بررسی بیشتر تا اطلاع ثانوی پلمب شده است.
دادستان کرمان خاطرنشان کرد: در پی کمبود اقلام پوششی از جمله ماسک و لباس بیمارستانی در سطح بازار، مأموران اداره‌کل اطلاعات استان با همکاری پلیس، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت پنج کارگاه تولیدی غیرمجاز در رابطه با تولید ماسک و و لباس‌های بیمارستانی غیربهداشتی را شناسایی کردند.
سالاری  افزود: بالغ بر 7500 ماسک و 1500 لباس بیمارستانی غیراستاندارد از محل این کارگاه‌ها کشف و توقیف شده  و جهت رسیدگی به اتهامات آن‌ها در دادسرای عمومی و انقلاب کرمان تشکیل پرونده‌ی قضایی شده است.
وی ادامه داد: این اقلام بهداشتی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان قرار گرفته و مقرر شده است از عصر امروز در داروخانه‌های کرمان بین شهروندان کرمانی توزیع شود.

 

0