سه شنبه 3 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9606579
  • 22 اردیبهشت 1397
  • 13:25
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
کمک290 میلیون تومانی خیّر کرمانی

مدیرکل کتاب‌خانه های عمومی استان کرمان خبر داد:

کمک290 میلیون تومانی خیّر کرمانی

خیّر کتاب‌خانه‌ساز کرمانی در اقدامی خیرخواهانه مبلغ 290 میلیون تومان به کتاب‌خانه‌ی عمومی ترابی موسوی اهدا کرد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدجواد حسین‌زاده مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی استان کرمان با تقدیر از این حرکت فرهنگی ارزنده گفت: مؤسس کتاب‌خانه‌ی ترابی موسوی و عضو انجمن خیرین کتاب‌خانه ساز دیار کریمان با هدف حمایت و تقویت کتاب‌خانه برای جذب جوانان و نوجوانان به این نهاد فرهنگی و افزایش علاقمندی به مطالعه و بالا بردن سطح آگاهی و سلامت جامعه، مبلغ 290 میلیون تومان را به کتاب‌خانه و مجتمع فرهنگی و هنری ترابی موسوی کمک کرد.

وی گفت: کتاب‌خانه سازی و کمک به این مراکز فرهنگی مصداق صدقه جاریه و باقیات الصالحات است که فرد خیّر از برکات آن در دنیا و آخرت بهره‌مند می‌شود.

حسین‌زاده خاطر نشان کرد: استان کرمان جزو استان‌های شاخص فرهنگی و پیشرو در ساخت و ساز کتاب‌خانه‌های عمومی توسط خیرین است و بیش از 30 باب کتاب‌خانه در استان کرمان با 17 هزار مترمربع فضای کتاب‌خانه‌ای با مشارکت خیرین ساخته شده است.

مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی استان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تبدیل کردن مطالعه به یک فرهنگ عمومی و عادت گفت: یکی از راهکارهای مهم برای تحقق این اهداف استفاده از مشارکت‌های خیرین در حوزه‌های مختلف اعم از ساخت و تجهیز کتاب‌خانه‌ها و استفاده از نظریات مثبت و سازنده‌ی خیرین در حوزه‌های مختلف فرهنگی است.

شایان ذکراست کتاب‌خانه‌ی ترابی موسوی در سه طبقه در سال ۱۳۷۷ تاسیس شده است.

15.6237