دوشنبه 16 تیر 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9609094
  • 2 تیر 1399
  • 19:15
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
۶۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان بستری شدند

فوت چهار بیمار مبتلا به کرونا در استان در ۲۴ ساعت گذشته؛

۶۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان بستری شدند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و در حال حاضر ۱۲۳ بیمار کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، دکتر مهدی شفیعی، بعدازظهر دوشنبه دوم تیرماه افزود: ۲۵ نفر از بیماران جدید بستری مبتلا به کرونا از حوزه‌ی دانشگاه علوم ‌پزشکی کرمان، ۳۵ نفر از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌ پزشکی جیرفت، یک نفر از حوزه‌ی دانشگاه علوم ‌پزشکی رفسنجان، چهار نفر از حوزه‌ی دانشکده‌ی علوم‌‌ پزشکی سیرجان و دو نفر از حوزه‌ی دانشگاه علوم ‌پزشکی بم هستند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۱۲۵۵ نفر به‌دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند.

مدیرگروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم‌‌ پزشکی کرمان بیان کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند.

شفیعی ادامه داد: دو نفر از فوتی‌های ۲۴ ساعت گذشته مربوط به شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم ‌پزشکی کرمان، یک نفر مربوط به حوزه‌ی دانشگاه علوم ‌پزشکی رفسنجان و یک نفر از مناطق تحت پوشش دانشکده‌ی علوم ‌پزشکی سیرجان بودند.

وی افزود: از ابتدای اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۱۱۶ نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

گفتنی‌ست تا روز چهارشنبه ۲۱ خردادماه، آمار مبتلایان جدید اعم از سرپایی و بستری به‌صورت روزانه اعلام می‌شد و تا آن تاریخ، شمار کل مبتلایان به کرونا در استان کرمان به ۲۹۴۹ نفر رسیده بود. از ۲۱ خردادماه فقط آمار بیماران بستری و جان‌باختگان در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

 

0