دوشنبه 20 مرداد 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9608507
  • 21 بهمن 1398
  • 16:27
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
۸۵ درصد بودجۀ سالانه شهرداری کرمان محقق شده است

شهردار کرمان:

۸۵ درصد بودجۀ سالانه شهرداری کرمان محقق شده است

شهردار کرمان گفت: شهرداری کرمان ۸۵ درصد بودجۀ سالانۀ خود را محقق کرده و پیش‌بینی می‌کنیم که صددرصد بودجۀ متمم نیز محقق شود.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سید مهران عالم‌زاده شامگاه یکشنبه در نشست شورای شهر کرمان اعلام کرد: شهرداری کرمان ۲۲ طرح عمرانی شهری در دست اجرا دارد.

وی افزود: افتتاح پل شهید بادپا به دلایل برگزاری مراسم چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی و مشکلی که در تعارض با لوله آب پیش آمد، به تعویق افتاد؛ اما در ۲۹ بهمن‌ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار کرمان بیان کرد: ۱۴ پارک، سه پیاده‌‌راه، پنج خانۀ فرهنگ مشارکتی و همچنین ساختمان شهرداری ازجمله طرح‌هایی هستند که تعدادی از آنها در طول سال‌جاری افتتاح شده و مابقی تا پایان سال به‌طور رسمی افتتاح می‌شود.

عالم‌زاده ادامه داد: چند سفرۀ هفت‌سین مطابق سال‌های قبل در نقاط مختلف شهر اجرا می‌شود و برگزاری جشنوارۀ هنرهای شهری، روز بزرگداشت خواجو (۱۳ اسفند) و جشنوارۀ بین‌المللی ستاره‌های صحنه، سه رویداد مهم شهر کرمان در اسفندماه خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: جشنوارۀ نوبهار همانند سال پیش، از روزهای پایانی اسفند آغاز می‌شود و در ایام نوروز ادامه خواهد داشت.

شهردار کرمان بیان کرد: مطالعات حمل‌ونقل عمومی BRT و تراموای شهری در حال بازنگری است و احتمالاً یکی از گزینه‌های مناسب حمل‌ونقل عمومی کرمان، تراموا شهری باشد هرچند هزینه‌های نگه‌داشت آن زیاد است.

عالم‌زاده ادامه داد: برای تراموای شهر کرمان، محورهای فرودگاه - آزادی  و میدان آزادی - میدان مشتاق و میدان مشتاق - گنبد جبلیه و گنبد جبلیه تا مقبره شهید سلیمانی تعریف شده است.

وی در خصوص عملکرد شهرداری در حوزۀ آسفالت، گفت: شهرداری کرمان در دو سال گذشته ۱۵۰ هزار تُن آسفالت تولید کرده و هزینۀ ۸۰ درصد آسفالت که بیشتر آن مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ بود، در سال ۹۷ و ۹۸ تسویه شد.

شهردار کرمان اعلام کرد: تا پایان سال‌جاری گزارشی از بیلان مالی شهرداری ارائه خواهد شد و بدهی‌های قبلی و فعلی شهرداری را تشریح خواهیم کرد؛ همچنین تا پایان عملکرد شهرداری به نسبت درآمد آن و در مقایسه با شهرهای مشابه، تحسین‌برانگیز است سال بدهی‌های شهرداری به صفر خواهد رسید.

عالم‌زاده با اشاره به اینکه شهرداری کرمان اقداماتی برای برگزاری مراسم چهلم سردار سلیمانی در حال انجام دارد، افزود: پیشنهاد شده که از گنبد جبلیه تا گلزار شهدای کرمان به پیاده‌راه فرهنگی و معنوی حاج قاسم تبدیل شود.

 

عملکرد شهرداری کرمان تحسین‌برانگیز است

محمد فرشاد، رییس شورای شهر کرمان نیز در این نشست گفت: به دلیل گستردگی شهر کرمان، برخی از کوچه‌ها آسفالت نیستند اما در مجموع عملکرد شهرداری به نسبت درآمد آن و در مقایسه با شهرهای مشابه، تحسین‌برانگیز است و جای تقدیر دارد.

گفتنی‌ست در این جلسه، در پی پیشنهاد طرح راستۀ فرش کرمان در خیابان شهید باهنر، این طرح به تصویب شورای شهر کرمان رسید.

رییس کمیسیون گردشگری شورای شهر کرمان در این رابطه افزود: به دنبال احیای راستۀ فرش در خیابان شهید باهنر هستیم و این موضوع مورد تأکید قرار گرفته که برای عملیاتی شدن آن باید یک بستۀ تشویقی در نظر گرفته شود تا فعالان فرش برای حضور در این راسته ترغیب شوند.

میرحسینی افزود: در چند روز آینده نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران برپا می‌شود که شهرداری کرمان نیز در آن حضور دارد و این فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری شهر کرمان در حوزۀ گردشگری است.

0