سه شنبه 24 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606797
  • 9 تیر 1397
  • 13:44
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
 اداره‌کل اوقاف کرمان به سامانه سیماک پیوست

اداره‌کل اوقاف کرمان به سامانه سیماک پیوست

با همکاری ادارات کل اوقاف و پست روند صدور مجوز و استعلام ملکی اوقاف با سایر دستگاه‌های اجرایی از طریق سامانه‌ی یکپارچه سیماک پیگیری می‌شود.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، با حضور مدیر کل و جمعی از کارشناسان اداره کل اوقاف با مدیر کل پست استان آخرین وضعیت روند اتصال اداره کل اوقاف کرمان به سامانه سیماک بررسی شد.

    حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی اجرای سیستم یکپارچه‌ی  مدیریت املاک کشور (سیماک) را یک طرح موفق کشوری دانست و افزود:با راه‌اندازی این سیستم در حوزه‌ی اوقاف ضمن دسترسی سریع به روند وضعیت تملک اراضی وقفی، از تصرفات و خسارات احتمالی به رقبات و حدود اراضی موقوفات  جلوگیری می‌شود.

  وی  با اشاره به اقدامات سازمان اوقاف در راه‌اندازی سامانه‌ی جامع  اطلاعاتی موقوفات و بقاع مترکه کشور گفت: این سامانه با هدف شفاف‌سازی امور موقوفات و خدمت به مردم راه‌اندازی شده  و هم اکنون اطلاعات تکمیلی تمامی  موقوفات، اماکن متبرکه، برنامه‌های فرهنگی، عمرانی، ثبتی و حقوقی در این سامانه ثبت و به‌روز‌رسانی می‌شود و در کم‌ترین زمان ممکن ا طلاعات مربوط به موقوفات و هزینه کرد آن‌ها در دسترس است.

   تدینی، ضمن استقبال از اتصال سامانه‌ی سیماک اوقاف به شبکه‌ی سراسری دستگاه‌های اجرایی استان افزود: امیدواریم با راه‌اندازی این سیستم علاوه بر تثبیت مالکیت اراضی وقف در سطح کشور با تعاملات بین دستگاهی، آمد و رفت  مردم دربین  ادارات اجرایی تسهیل شود.

مدیر کل پست استان هم در این نشست گفت: با راه‌اندازی کامل این سامانه، سازی اطلاعات تمام دستگاه اجرایی که به صورت مستقیم با ملک در ارتباط هستند شفاف‌سازی می‌شود.

   علیرضا اکبری با بیان این‌که این سامانه بر پایه‌ی شبکه‌ی ملی اطلاعات، روند صدور استعلام‌های ملکی  را سرعت می‌بخشد، گفت: استان کرمان درخصوص  آموزش کاربر و راه‌اندازی این سیستم استانی پیشرو بوده و تا پایان سال جاری همه‌ی استان‌های کشور باید فعالیت خود را با ثبت این سامانه شروع کنند.

0